Futbols ir bagāts ar skaistiem, dīvainiem, nelāgiem, vēsturiskiem un skandaloziem mirkļiem. Spēlētāji ir plūkušies par notikušo laukumā un strīdējušies par iespējamajiem tiesnešu lēmumiem, kuri varēja ietekmēt spēles gaitu. Tiesa, vairums spēļu ir noslēgušās bez lieliem starpgadījumiem un strīdiem, tomēr reizēm spēles noris un beidzas tik dramatiski, ka būtiski izmaina komandas, spēlētājus un nereti pat sporta veidu kopumā.

Rietumvācija pret Austriju (1982)

Rietumvācijas un Austrijas mačs bija 1982. gada Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra pēdējā spēle. Lai abas komandas spētu kvalificēties izslēgšanas spēlēm, tika nolemts spēles iznākumu, tā sakot, sarunāt. Grupas labākajai komandai Alžīrijai, kas jau bija kvalificējusies, bija jāgaida, kamēr Rietumvācija uzvarēs savā nākamajā un pēdējā grupas posma spēlē pret Austriju ar vismaz divu vārtu pārsvaru. Fani bija gaidījuši, ka Rietumvācija “pārbrauks pāri” Austrijai, taču spēles iznākums bija citāds. Pirmajās spēles desmit minūtēs Rietumvācija panāca 1:0, taču pēc šī vārtu guvuma spēle kļuva gaužām neskatāma. Pēc gūtajiem vārtiem nākamajās 80 minūtēs netika izdarīts neviens sitiens pa vārtiem. Šī spēle bija tik drausmīga, ka vācu un austriešu komentētāji centās pierunāt skatītājus pārslēgt citu kanālu.