Sākta impīčmenta procedūra pret ASV iekšzemes drošības ministru

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Aid to Ukraine is partly mired in the twists and turns of US policy and partly tied to fears about Russia's future. In fact, it doesn't matter for what reason the weapons don't reach the front, because the result can still be a collapse.
Aid to Ukraine is partly mired in the twists and turns of US policy and partly tied to fears about Russia's future. In fact, it doesn't matter for what reason the weapons don't reach the front, because the result can still be a collapse. Foto: Sarah Silbiger / REUTERS / Scanpix

ASV republikāņi sākuši impīčmenta procedūru pret iekšzemes drošības ministru Alehandro Majorkasu saistībā ar imigrācijas krīzi uz ASV un Meksikas robežas.

ASV ik dienas tiek aizturēti līdz 10 000 migrantu, kas nelegāli šķērsojuši robežu no Meksikas. Taču Baltais nams un likumdevēji nav spējuši vienoties par reformām, kas spētu apturētu nelegālo imigrantu pieplūdumu.

Kongresa republikāņi, kas decembrī pabeidza pārbaudi par Majorkasa pieņemtajiem lēmumiem, apsūdz viņu ārkārtējas situācijas radīšanā valsts drošības jomā.

"Mūsu izmeklēšana skaidri parādīja, ka šīs krīzes pamatā ir sekretāra Majorkasa lēmumi un atteikšanās izpildīt Kongresa pieņemtos likumus, un ka viņa nespēja pildīt amata zvērestu prasa atbildību," paziņoja Pārstāvju palātas Iekšzemes drošības komitejas priekšsēdētājs Marks Grīns.

Ja Majorkass tiešām tiks atlaists impīčmenta ceļā, tas būs pirmais šādas gadījums ASV valdībā kopš kara ministra Viljama Belknapa impīčmenta 1876.gadā.

Lai sāktu impīčmenta procesu Senātā, vairākumam Pārstāvju palātas likumdevēju jānobalso, ka Majorkass ir izdarījis "smagus noziegumus un pārkāpumus". Pēc tam Senātā divām trešdaļām senatoru jānobalso par Majorkasa atlaišanu.

Robežu jautājums apvieno sašķelto Republikāņu partiju, taču atrast balsis impīčmenta ierosināšanai varētu būt sarežģīti, jo Pārstāvju palātas republikāņu vairākums ir sarucis līdz tikai divām balsīm. Vēl neticamāk šķiet Majorkasa atzīšana par vainīgu Senātā, kur 51 no 100 senatoriem ir demokrāti.

Tomēr impīčmenta process pret Majorkasu vēlēšanu gadā var sagādāt galvassāpes prezidentam Džo Baidenam, kuram pašam jāsaskaras ar republikāņu vadītu impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām korupcijā.

Baidena nepopulārie lēmumi migrācijas jomā ir viena no viņa vājajām vietām, tuvojoties prezidenta vēlēšanām.

Robežsargi otrdien paziņoja, ka decembrī ASV un Meksikas robežu nelegāli šķērsojuši 302 000 migrantu, kas ir mēneša rekords.

Iekšzemes drošības ministrija apsūdzēja republikāņus par "vērtīga laika un nodokļu maksātāju dolāru izšķērdēšanu" politiskām mācībām. "Nav nekāda pamatota iemesla, lai apsūdzētu ministru Majorkasu, kā to apliecinājuši augsta ranga Pārstāvju palātas vairākuma locekļi, un šie ekstrēmie impīčmenta centieni ir kaitīga uzmanības novēršana no mūsu svarīgākajām nacionālās drošības prioritātēm," aģentūrai AFP paziņoja ASV Iekšzemes ministrijas preses pārstāve.

Baltais nams un abu partiju senatori pašlaik ved sarunas par robežu drošību un patvēruma politikas reformām, un republikāņi ir sasaistījuši palīdzību Ukrainai ar imigrācijas likumprojekta pieņemšanu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu