Ielūkojies pirmais! ⟩ Salaspilī atvērs Baltijā lielāko vides izglītības centru augu valsts izzināšanai

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Salaspilī atvērs Baltijā lielāko vides izglītības centru augu valsts izzināšanai
Salaspilī atvērs Baltijā lielāko vides izglītības centru augu valsts izzināšanai Foto: Jānis Škapars/TVNET GRUPA

Nacionālais botāniskais dārzs sekmīgi pabeidzis 1460 kvadrātmetrus plašā vides izglītības centra "Botania" iekārtošanu. Apmeklētājiem tas durvis vērs jau 1. februārī. TVNET bija iespēja palūkoties, kā izskatīsies Baltijā lielākais vides izglītības centrs, vieniem no pirmajiem!


10. janvārī centrs tika svinīgi atklāts, piedaloties VARAM ministrei Ingai Bērziņai, Klimata un enerģētikas ministram Kasparam Melnim un visiem, kas devuši savu ieguldījumu unikālā nacionālās nozīmes vides izglītības centra būvniecībā un iekārtošanā.

Līdz pirmo apmeklētāju uzņemšanai 1. februārī, tiks intensīvi strādāts, lai apmācītu personālu un sagatavotu mācību nodarbību piedāvājumu skolotājiem un skolēnu grupām.

Nacionālas nozīmes vides izglītības centra "Botania" būvniecība un iekārtošana ilga piecus gadus (2018.-2023.). Tā līdzfinansējumu nodrošināja Kohēzijas fonda Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts.

"No idejas līdz realizācijai pagājuši teju 10 gadi, piedaloties vairāk nekā 100 sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Paldies visiem, kuri piedalījās šajā aizraujošajā ceļojumā, patiesi iedziļinoties projekta ieceres būtībā!

Paldies visiem, kas sadzirdēja mūsu vēlmes, atbalstīja ar padomu un dalījās savā pieredzē! Kopīgā darbā ir radīta telpa, kur līdztekus īstenosies brīvā laika pavadīšanas, ārpusskolas izglītības, sadarbības un tīklošanās funkcijas", uzsver Artis Vītiņš, Nacionālā botāniskā dārza direktora p.i.

Vides izglītības centra "Botania" ekspozīcija ir bagātīgi piepildīta ar vairāk nekā 100 stāstiem par augu pasauli dažādos zināšanu un pieredzes ieguves veidos: lasāmtekstos un klausāmpasakās, kustīgos stendos un interaktīvos eksponātos, lapu ķeršanas rotaļās un buramvārdos, spēlēs skārienjutīgos ekrānos un virtuālās realitātes pieredzēs, smaržās un skaņās, vēja pieskārienos un graudu čaboņā.

Ekspozīcijas dizains un interjers veidots ar domu, lai parādītu, cik botānika un dabas zinātnes var būt interesantas un aizraujošas jebkurā vecumā un ar dažādu priekšzināšanu līmeni.

"Mūsu BOTANIA aicina atklāt augu pasauli. Tā ir pilna ar stāstiem par saknēm, stumbriem, lapām, ziediem, sēklām un augļiem, lai vestu apmeklētājus aizraujošā augu pasauli izzinoši izklaidējošā ceļojumā. BOTANIA ir stāsts par daudzpusīgu zināšanu pārnesi un nodošanu cilvēcīgā, rotaļīgā un aizraujošā veidā. Zināšanām, kas var būt saistošas kā bērnam tā pieaugušajam, kā dabu zinošam tā no dabas prom esošam ", stāsta Dace Miezīte, Nacionālā botāniskā dārza Izglītības darba speciāliste un vides izglītības centra satura veidotāja.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu