Hospitalizēts ASV aizsardzības ministrs, kurš atveseļojas no vēža

TVNET/LETA/DPA
CopyLinkedIn Draugiem X
ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.
ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins. Foto: AFP/SCANPIX

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš turpina atveseļoties no prostatas vēža, atkal hospitalizēts un nodevis amata pilnvaras savai vietniecei Ketlīnai Hiksai, svētdien paziņojis Pentagons.

Ostinam decembrī tika diagnosticēts prostatas vēzis, un viņš turpina cīnīties ar ārstēšanas komplikācijām. Šoreiz 70 gadus vecais ministrs hospitalizēts, lai risinātu problēmas ar urīnpūsli.

Ostins otrdien bija plānojis doties uz Briseli, lai piedalītos Ukrainas kontaktgrupas sanāksmē, kuru viņš izveidoja 2022.gadā Kijevai sniegtā militārā atbalsta koordinēšanai pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma. Pēc tam Ostins plānoja piedalīties kārtējā NATO aizsardzības ministru sanāksmē. Vai hospitalizācija mainīs ministra plānus, pagaidām nav zināms.

Ostinam diagnoze tika uzstādīta decembra sākumā, un 22.decembrī viņam tika veikta operācija, bet 1.janvārī viņš tika hospitalizēts ar komplikācijām. Ministrs slimnīcā uzturējās līdz 15.janvārim. Pēc tam viņš turpināja atveseļoties un strādāt no mājām un 29.janvārī atgriezās Pentagonā.

Ārsti iepriekš paziņoja, ka Ostina atveseļošanās prognozes ir izcilas un turpmāka ārstēšana nebūs nepieciešama. Kopš izrakstīšanas no slimnīcas 15.janvārī Ostins apmeklēja slimnīcu, lai veiktu plānotas pārbaudes, bet šis ir viņa pirmais neplānotais brauciens komplikāciju dēļ.

Ostins vairākas nedēļas neinformēja ne ASV prezidentu Džo Baidenu, ne Kongresu, ne savu vietnieci par vēža diagnozi un sākotnējo hospitalizāciju. Saistībā ar šo slepenību sākta iekšējā izmeklēšana.

Ostins atvainojās, ka slēpis savu prostatas vēža diagnozi un hospitalizāciju, un sacīja, ka nekad nav devis norādījumus saviem darbiniekiem turēt savu hospitalizāciju noslēpumā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais