Jau nākamgad varētu atteikties no transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) plāno, ka no 2025. gada varētu atteikties no transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm, apstiprināja CSDD pārstāvji.

CSDD papildināja, ka šobrīd tiek strādāts pie normatīvo aktu izmaiņām, jo, lai atteiktos no transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm, ir jāveic grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Ministru kabineta noteikumos.

Plāns ir sagatavots, tas ir saskaņots arī ar Satiksmes ministriju, un ir paredzēts, ka no transportlīdzekļu tehniskās apskates uzlīmēm varētu atteikties no nākamā gada, sacīja CSDD.

Tāpat direkcijā skaidroja, ka šāds plāns ir sagatavots, jo mūsdienās, dzīvojot digitālā laikmetā, ir arī citi - digitalizēti risinājumi, lai fiksētu transportlīdzekļa tehnisko stāvokli un lai uzzinātu, vai transportlīdzeklim ir izsniegta atļauja piedalīties ceļu satiksmē.

Tādējādi arī tiesībsargājošās iestādes operatīvi, izmantojot CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistru, var pārliecināties par transportlīdzekli un tā vadītāju.

Vienlaikus CSDD pārstāvji minēja, ka ir jāatrod risinājums arī gadījumiem, kad transportlīdzeklis vēlēsies izbraukt no Latvijas, piebilstot, ka Eiropas Savienības līmenī ir jābūt vienotai pieejai, kā digitalizēt šo sistēmu, bet CSDD ir gatava to īstenot.

Vienlaikus informācija CSDD mājaslapā liecina, ka maksa par tehniskās apskates uzlīmi ir 2,19 eiro. Savukārt Ceļu satiksmes likums patlaban paredz, ka transportlīdzekļa vadītājam, cita starpā, jāuzrāda arī tehniskās apskates uzlīmi ar atļaujas (pagaidu atļaujas) piedalīties ceļu satiksmē derīguma termiņu.

Ja iepriekš izsniegtā, spēkā esošā tehniskās apskates uzlīme ir nozaudēta vai bojāta (piemēram, pie transportlīdzekļa vējstikla nomaiņas), vai mainījušies transportlīdzekļa uzskaites dati, kas tiek norādīti transportlīdzekļa tehniskās apskates uzlīmē, jāsaņem tehniskās apskates uzlīmes dublikāts, norādīts CSDD mājaslapā.

Iepriekš viens no aktuālākajiem jauninājumiem bija vadītāja apliecība, kas tiek izsniegta 2023. gada 2. janvāra. Šim jauninājumam ir modernāki pretviltošanas elementi. Jaunā parauga vadītāja dokumentos ir krāsaina, ar lāzergravēšanas tehnoloģiju iestrādāta fotogrāfija.

Atbilstoši jaunāko tehnoloģiju sniegtajām iespējām tiks modernizēti arī citi drošības elementi - taktili, ar tausti jūtami detalizēti gravējumi, kā arī ultravioletajā gaismā redzamie attēli. Norādītie drošības elementi tiks iestrādāti visu veidu vadītāju dokumentos, ne tikai vadītāja apliecībā.

Jau ziņots, ka 2018. gadā CSDD parakstīja līgumu ar kopējo summu 6,65 miljoni eiro par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates uzlīmju izgatavošanu un piegādi, ko veic Vācijas uzņēmums "J.H.Tonnjes E.A.S.T. GmbH & Co.KG". Līgums noslēgts 2018. gada 23.janvārī, tā darbības termiņš ir pieci gadi, sākot no 2018.gada 1.oktobra. Prognozētais uzlīmju piegādes apjoms bija 7,15 miljoni vienības.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu