Krievi sākuši gatavoties tam, ka Krimas tilts tiks iznīcināts (29)

TVNET/LETA/UNIAN
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Krievi okupētajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās būvē dzelzceļu, lai izvairītos no pilnīgas blokādes gadījumā, ja tiktu iznīcināts Krimas tilts, telemaratona ēterā pavēstīja Ukrainas dienvidu aizsardzības apvienotā koordinācijas preses centra vadītāja Natālija Humeņuka.

"Ir acīmredzami, ka viņi jau nodarbojas ar alternatīviem maršrutiem, jo ir sākuši ieklausīties [Ukrainas Aizsardzības ministrijas] Galvenās izlūkošanas pārvaldes un tā vadītāja paziņojumos par to, ka ir lieka konstrukcija, kas, acīmredzot, tiks likvidēta," sacīja Humeņuka.

"Tā kā šajā gadījumā šāda alternatīva ceļa parādīšanās, acīmredzot, ir iecerēta kā alternatīva," norādīja amatpersona.

"Ja tā tiks šādā veidā izbūvēta un nodota ekspluatācijā, tad ir ļoti ticams, ka tieši šādā veidā ienaidnieks plāno nodrošināt pastiprinājumu un ieroču, un munīcijas un personālsastāva piegādes," skaidroja Humeņuka.

Atbildot uz jautājumu, kā Ukraina spēs pretdarboties šiem plāniem, Humeņuka sacīja: "Mēs vairākkārt esam teikuši, ka šajā karā ļoti liela nozīme ir tālas darbības ieročiem. Kāpēc? Jo tie spēj izjaukt šādus ienaidnieka tālos plānus."

Pērn novembrī krievi paziņoja, ka sāk būvēt dzelzceļu no Rostovas caur Mariupoli un Berdjansku uz Krimu.

Šobrīd šajā virzienā jau ir viena dzelzceļa līnija, bet tā atrodas zonā, ko var sasniegt Ukrainas Aizsardzības spēku ieroči.

Komentāri (29)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais