Bērziņa: Pašvaldībām ir grūtības ar budžetu izveidi 2024. gadam (2)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa. Foto: Zane Bitere/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" trešdien norādījusi, ka ir redzams, ka pašvaldībām ir grūtības ar budžetu izveidi 2024. gadam.

Viņa gan atzina, ka grūtībām izveidot budžetu ir arī vairāki objektīvi iemesli, piemēram, minimālās algas kāpums, deinstitucionalizācijas projekts, procentmaksājumi par kredītiem un citi aspekti.

Atšķirībā no Rēzeknes, citas pašvaldības ar šo uzdevumu tiek galā, piebilda Bērziņa.

Runājot par Rēzekni, Bērziņa atgādināja, ka valdībā likumprojekts par Rēzeknes domes atlaišanu varētu tikt skatīts tuvāko divu nedēļu laikā.

"Ja būs jauna situācija, mums nepieciešams vērtēt, kāds ir iedzīvotājiem labākais risinājums konkrētajā situācijā. Ja viss notiek bez aizķeršanās, tad Saeimā tam būs nepieciešamas divas līdz trīs nedēļas. Plāns varētu būt gatavs marta beigās vai aprīļa sākumā," klāstīja Bērziņa.

TVNET jau informēja, ka plānots izvērtēt iespēju ļaut Rēzeknes pašvaldību vadīt administratoram līdz 2025.gada pašvaldības vēlēšanām, nerīkojot Rēzeknes domes ārkārtas vēlēšanas. Intervijā Latvijas Televīzijai Bērziņa iepriekš papildinājusi, ka tiek vērtētas abas divas turpmākās situācijas atrisināšanas iespējas - gan iespēja uzticēt Rēzeknes vadību speciālistu administrācijai līdz pat nākamajām pašvaldību vēlēšanām pēc ilgāk nekā gada, gan iespēja tomēr rīkot arī ārkārtas vēlēšanas.

Iecerēts, ka Rēzeknē administratora funkcijas varētu pildīt trīs pārstāvji, kuriem varētu būt kompetence finanšu, juridiskajā vai citās jomās, kas saistītas ar pašvaldības darbu.

Bērziņa arī aicinājusi prokuratūru izvērtēt Rēzeknes deputātu rīcību, nepieņemot pašvaldības budžetu.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais