Ašeradens dosies uz Pasaules Bankas un SVF pilnvarnieku gada sanāksmēm

TVNET/LETA
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens Foto: Lita Millere/LETA

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) šodien sāk dalību Pasaules Bankas grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku gada sanāksmēs Vašingtonā, ASV, pastāstīja ministra padomniece Lāsma Trofimova.

PBG un SVF pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā notiks līdz 21.aprīlim.

Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji informēja aģentūru LETA, ka šogad PBG Attīstības komitejā tiks izskatīts ziņojums par PBG attīstības reformas īstenošanu, pielāgojot tās darbību pieaugošajām ar klimata pārmaiņām saistītajām vajadzībām un informējot par nākamajiem soļiem PBG operacionālā un finanšu modeļa pilnveidošanai, kā arī veiktajiem pasākumiem kopš pilnvarnieku gada sanāksmes 2023.gada oktobrī, Marakešā.

Savukārt SVF Starptautiskajā Monetārajā un finanšu komitejā tiks apspriesta globālās ekonomikas noturības nodrošināšana, izaugsmes atjaunošana, kā arī SVF atbalsta mērķtiecīga pielāgošana dalībvalstu mainīgajām vajadzībām.

Ašeradens ir Latvijas pilnvarnieks Pasaules Bankas grupā.

Latvijas delegācijā valdība apstiprināja arī Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu, FM valsts sekretāri, Latvijas pilnvarnieka vietnieci SVF Baibu Bāni, FM Finanšu tirgus politikas departamenta Starptautisko finanšu institūciju nodaļas vadītāju Ingu Fordu, FM valsts sekretāra vietnieci finanšu politikas jautājumos, Latvijas pilnvarnieka vietnieci Pasaules Bankas grupā Līgu Kļaviņu, FM nozares padomnieci Dainu Ispodkinu un FM Komunikācijas departamenta direktoru Aleksi Jarocki.

Tāpat Latvijas delegācijā valdība apstiprināja Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku, Latvijas Bankas padomes locekli Kristīni Černaju-Mežmali, Latvijas Bankas Ģenerālsekretariāta vadītāju Andri Strazdu un Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka vietnieku Pauli Iļjenkovu.

Izdevumus, kas saistīti ar piedalīšanos SVF un Pasaules Bankas grupas pilnvarnieku gada sanāksmēs, no piešķirtajiem budžeta līdzekļiem sedz institūcija, kuru pārstāv attiecīgais delegāts.

Paralēli PBG un SVF pilnvarnieku gada sanāksmēm plānotas vairākas divpusējās tikšanās.

Tostarp paredzēta tikšanās ar Ukrainas finanšu ministru Serhiju Marčenko. Tikšanās laikā plānots pārrunāt situāciju Ukrainas ekonomikā, budžeta finansējuma vajadzības un Latvijas sniegto atbalstu caur Pasaules Bankas un SVF instrumentiem.

Paredzēta arī ministru diskusija par atbalstu Ukrainai, kurā piedalīsies Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs, PBG prezidents Adžajs Banga, un SVF vadītāja Kristalina Georgieva.

Tāpat ar Bangu plānota Ziemeļu un Baltijas valstu ministru tikšanās, kurā paziņos par dalībvalstu ieguldījumu Pasaules Bankas inovatīvos finanšu instrumentos. Tāpat notiks diskusija par aktuālajiem jautājumiem, tostarp atbalstu Ukrainai, risinājumiem klimata pārmaiņu mazināšanā, publiskā un privātā sektora resursu mobilizēšanā un resursu papildināšanu nabadzīgāko valstu atbalstam.

Ašeradens ar Pasaules Bankas galvenā ekonomista vietnieku Aihanu Kosi pārrunās Krievijas kara Ukrainā ietekme uz globālo ekonomiku, globālās izaugsmes un inflācijas prognozes un finanšu stabilitāti.

Tāpat Ašeradens tiksies ar PBG viceprezidenti Eiropas un Centrālāzijas jautājumos Antonellu Basani, lai pārrunātu turpmāk plānotos PBG atbalsta mehānismus Ukrainai, donoru finansējuma piesaisti un prioritārās atbalsta jomas.

Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu ministri tiksies ar Pasaules Bankas vadošo izpilddirektoru Akselu van Trotsenburgu par aktualitātēm valstu attīstības jomā un resursu papildināšanu nabadzīgāko valstu atbalstam.

Plānotas arī diskusijas ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku Valliju Adejemo par iesaldētajiem Krievijas aktīviem un to iespējamu pielietojumu, lai sniegtu atbalstu Ukrainai, kā arī par Krievijai piemēroto sankciju īstenošanas ietekmi, turpinoties Krievijas izraisītajam karam pret Ukrainu.

Vienlaikus Ašeradenam ir paredzētas tikšanās ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Braienu Nelsonu un sekretāra palīgu starptautisko finanšu jautājumos Brentu Neimanu.

Finanšu ministrs kopā ar Igaunijas un Lietuvas finanšu ministriem piedalīsies arī ASV Tirdzniecības kameras pasākumā par "Fintech" attīstību, kā arī citām tirdzniecības un investīciju iespējām Baltijas reģionā.

SVF un PBG pilnvarnieku pavasara sanāksmes notiek katru gadu, un tajās piedalās abu institūciju pilnvarnieki, pilnvarnieku vietnieki, atbildīgo institūciju amatpersonas un citi dalībnieki.

Aktuālais šodien
Svarīgākais