Vēl 24 cilvēki nelikumīgi centušies šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

TVNET/LETA
Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.
Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts robežsardze pirmdien novērsusi 24 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, informēja robežsardzē.

Kopumā šogad no robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēts 1161 cilvēks, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti septiņi cilvēki.

Pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, bet pēc tam vairākus mēnešus šis skaits bija būtiski sarucis un nedēļām ilgi netika konstatēts neviens mēģinājums nelikumīgi šķērsot robežu. Šogad 10.janvārī tika konstatēti šogad pirmie mēģinājumi nelegāli iekļūt Latvijā.

Palielinoties nelegālās imigrācijas spiedienam, no 13.marta līdz 12.septembrim atkal ir spēkā pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīms Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. Savukārt 2022.gadā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Aktuālais šodien
Svarīgākais