Krievija var gūt "draudīgus panākumus", uzskata ISW (8)

TVNET/LETA/BBC
Foto: AFP/SCANPIX

Bez ASV palīdzības Ukrainai Krievija jaunā uzbrukumā var gūt "draudīgus panākumus", teikts jaunākajā ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.

Ukrainas amatpersonas turpina uzstāt, ka ASV atbalsts ir vitāli svarīgs ukraiņu karavīru spējām aizsargāt sevi pret patlabanējām un nākotnes Krievijas uzbrukuma operācijām, kas, kā sagaidāms, sāksies pavasara beigās un vasarā, norāda amerikāņu domnīca.

Ukrainas militārās izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Kirilo Budanovs paziņojis, ka Ukrainas karavīri gatavojas Krievijas nākamā lielā uzbrukuma atvairīšanai, kas ir sagaidāms maija beigās un jūnija sākumā, bet viņš arī atzinis, ka bez Rietumu militārā atbalsta tas būs "katastrofiski grūti".

Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs 14.aprīlī paziņoja, ka situācija Ukrainas austrumos ir saspringta un ka Krievijas spēki koncentrē savus pūliņus uz rietumiem no Bahmutas Časivjaras virzienā.

Ukrainas karavīru spējas atvairīt nesen aktivizējušās Krievijas uzbrukuma operācijas Ukrainas austrumos ir sarukušas, jo trūkt materiāli tehnisko līdzekļu, un šīs spējas, visticamāk, turpinās samazināties arī tuvākajā nākotnē, ja turpinās kavēties ASV palīdzības piegādes, norāda ISW.

Krievijas karaspēks šobrīd izmanto materiālo līdzekļu trūkumu Ukrainā, ko izsauc ASV palīdzības trūkums, lai gūtu nebūtiskus taktiskos panākumus, bet nākotnē Krievija operācijās var gūt krietni būtiskākus un draudīgākus panākumus, it īpaši uz rietumiem no Bahmutas, ja ASV turpinās kavēt palīdzību Ukrainai, brīdina domnīcas eksperti.

Krievijas karaspēks turpina adaptēt dronu pielietošanas taktiku frontes līnijā, lai mazinātu sekas Ukrainas karaspēka tehnoloģiskajai adaptācijai, ar ko ukraiņi kompensē krievu pārākumu materiālo resursu ziņā, norāda ISW.

Aktuālais šodien
Svarīgākais