Video Pasaules valstu līderi nosoda atentātu pret Slovākijas premjerministru

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters/ScanPix

Virkne pasaules valstu līderi pauduši nosodījumu par Roberta Fico slepkavības mēģinājumu.

Latvijas prezidents tviterī norāda: lai arī kādas būtu politiskās vai citas atšķirības, vardarbība ir pilnīgi nepieņemama. Tāpat Rinkēvičs novēlēja Fico ātru atveseļošanos.

Nosodījumu paudis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Šoku par notikušo paudis arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena nosodīja "zemisko uzbrukumu" Slovākijas premjerministram.

"Šādiem vardarbības aktiem nav vietas mūsu sabiedrībā, un tie grauj demokrātiju - mūsu visdārgāko kopīgo labumu," sociālajā tīklā "X" raksta Leiena. "Esmu domās ar premjerministru Fico un viņa ģimeni."

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels paziņoja, ka viņš ir šokēts par Fico sašaušanu.

"Esmu šokēts par uzbrukumu Slovākijas premjerministram Fico pēc Slovākijas valdības sanāksmes Handlovā," Mišels raksta "X". "Nekas nekad nevar attaisnot vardarbību vai šādus uzbrukumus. Domās esmu ar premjerministru un viņa ģimeni."

Vācijas kanclers Olafs Šolcs izteica šoku par "zemisko uzbrukumu" Fico.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pauda "dziļu šoku" par "briesmīgo uzbrukumu manam draugam".

"Es biju dziļi satriekts par šausmīgo uzbrukumu manam draugam, premjerministram Robertam Fico. Mēs lūdzamies par viņa veselību un ātru atveseļošanos! Lai Dievs svētī viņu un viņa valsti!" vietnē "X" raksta Orbāns.

"Šokējošas ziņas no Slovākijas. Robert, manas domas ir ar jums šajā ļoti grūtajā brīdī," paziņoja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

"Ziņas par Slovākijas premjerministra Roberta Fico sašaušanu ir šokējošas. Es novēlu premjerministram pēc iespējas ātrāk izveseļoties. Mēs nedrīkstam pieļaut vardarbību, tai nedrīkst būt vietas sabiedrībā," paziņoja Čehijas premjerministrs Petrs Fiala.

TVNET jau rakstīja, ka Slovākijas premjerministrs Roberts Fico trešdien ticis ievainots apšaudē un nogādāts slimnīcā.

Slovākijas valdība paziņoja, Fico trešdien pēc valdības sēdes tika vairākas reizes iešauts un viņš nogādāts slimnīcā ar dzīvībai bīstamiem ievainojumiem.

"Šodien pēc valdības sēdes Handlovā notika atentāta mēģinājums pret Slovākijas Republikas premjerministru Robertu Fico," paziņojumā sociālajos tīklos norādīja valdība.

"Pašlaik viņš ar helikopteru tiek transportēts uz Banska Bistricu dzīvībai bīstamā stāvoklī; nokļūšana Bratislavā būtu pārāk ilga, jo nepieciešama akūta iejaukšanās," teikts paziņojumā.

Fico tika vairākas reizes iešauts, teikts ierakstā viņa oficiālajā "Facebook" lapā.

Incidents noticis Handlovas pilsētā, aptuveni 150 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas. Aizdomās turamais ir aizturēts.

Incidents notika pie vietējā kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem. Incidenta laikā atskanējuši četri šāvieni.

59 gadus vecais Fico sašauts vēderā un krūtīs, ziņo TA3 un vietējie mediji.

Laikraksta "Dennik N" reportieris dzirdējis šaušanu un pēc tam redzēja, kā apsargi nes premjerministru uz automašīnu.

Ievainotajam premjerministram vispirms sniegta medicīniskā palīdzība Handlovas pilsētas slimnīcā asinsvadu ķirurģijas klīnikā.

Prezidente Zuzana Čaputova nosodīja "brutālo un nežēlīgo" uzbrukumu premjeram.

"Es esmu šokēta," pavēstīja Čaputova. "Es novēlu Robertam Fico daudz spēka šajā kritiskajā brīdī un ātru atveseļošanos pēc šī uzbrukuma."

Fico premjerministra amatā stājās oktobrī. Pirms tam viņš ieņēma premjerministra amatu no 2006. līdz 2010.gadam un no 2012. līdz 2018. gadam.

Fico kreisā partija "Smer" uzvarēja 30.septembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās ar prokrievisku un pretamerikānisku platformu. Kritiķi bažījas, ka Fico vadītā Slovākija atteiksies no prorietumnieciskā kursa. Jaunā valdība nekavējoties apturēja oficiālās valdības ieroču piegādes Ukrainai.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais