Sunaks atzinīgi vērtē ES valstu rosināto nelegālo imigrantu sūtīšanu uz trešajām valstīm (3)

TVNET/LETA/AFP
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks.
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks. Foto: JORDAN PETTITT/AFP

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks otrdien vizītes gaitā Vīnē atzinīgi izteicās par Austrijas un 14 citu Eiropas Savienības (ES) valstu vēstuli Eiropas Komisijai (EK), kurā rosināts rast "jaunas idejas", kā risināt nelegālo imigrantu problēmu, pieļaujot arī atsevišķu sūtīšanu uz trešajām valstīm.

Austrijas konservatīvais kanclers Karls Nēhammers ar Sunaku kopīgajā preses konferencē apliecināja, ka Austrija "pilnībā atbalsta Lielbritānijas ceļu".

Atbilstoši Londonas plānam nelegālajiem imigrantiem būs liegts pieprasīt patvērumu Lielbritānijā un viņi tiks nosūtīti uz Ruandu.

Sunaks sacīja, ka ir iepriecināts par 15 valstu rosināto un ka viņš turpinās meklēt sabiedrotos, lai samazinātu nelegālo imigrāciju.

"Mums ir jāīsteno jaunas idejas, jauni risinājumi, jauna atturēšanas stratēģija, jāsūta uz drošām trešajām valstīm, līdzīgi kā Lielbritānijas kā pirmās īstenotajā Ruandas plānā," sacīja Sunaks.

15 valstis vēstulē norādīja, ka vēlas, lai ES patvēruma un migrācijas pakts būtu stingrāks.

Patvērumu lūdzēju nosūtīšanai uz trešajām valstīm, kamēr tiek izvērtēti viņu pieprasījumi pēc aizsardzības, jābūt vienkāršākai, teikts vēstulē.

Vēstuli parakstījušas Austrija, Bulgārija, Kipra, Čehija, Dānija, Somija, Igaunija, Grieķija, Itālija, Latvija, Lietuva, Malta, Nīderlande, Polija, Rumānija un Somija.

Aktuālais šodien
Svarīgākais