Krievijā turpinās nestratēģisko kodolspēku mācības (2)

TVNET/LETA/BBC
Foto: Reuters/Scanpix

Krievijā sācies nestratēģisko kodolspēku militāro mācību otrais posms, paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.

Kā vēsta ministrija, šajā posmā Krievijas un Baltkrievijas militārie spēki atstrādās "kopīgas sagatavošanās jautājumus" nestratēģisko kodolieroču kaujas izmantošanai.

Krievijas Aizsardzības ministrija par mācībām paziņoja 6.maijā. Aizsardzības ministrija savā paziņojumā uzsvēra, ka mācības tiek rīkotas, "reaģējot uz atsevišķu Rietumu amatpersonu provokatīviem paziņojumiem un draudiem" pret Krieviju.

Mācību pirmais posms Krievijā sākās 21.maijā. Tajā tika iesaistīts raķešu komplekss "Iskander" un hiperskaņas raķetes Kinžal". Baltkrievija taktisko kodolieroču nesēju izmēģinājumus sāka 7.maijā.

Nestratēģiskie jeb taktiskie kodolieroči ir kodolgalviņas, kuru nogādes līdzekļi ir relatīvi maza darbības rādiusa raķetes, nevis stratēģiskās starpkontinentālās raķetes, un kuru jauda ir relatīvi neliela, piemēram, dažas kilotonnas. Kā taktiskos kodolieročus var izmantot raķešu sistēmas "Iskander". Šie ieroči nesen tika izvietoti arī Baltkrievijā. Tiek lēsts, ka Krievijai ir lielākais šādu ieroču krājums pasaulē. Tie nekad nav izmantoti kaujas laukā.

PSRS notika mācības, kurās izmantoja taktiskos kodolieročus. Mūsdienu Krievijā šādas mācības nav notikušas. Tomēr avīze "Financial Times" rakstīja, ka pirms vairāk nekā desmit gadiem ir notikušas kara spēles, kuru pamatā bija šādu ieroču iespējama izmantošana - un pret hipotētisku Ķīnas agresiju.

Aktuālais šodien
Svarīgākais