Sadedzināt dzīvu savas meitas izvarotāju. Marijas un Veronikas stāsts

TVNET
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Shutterstock

1998. gada beigās 13 gadus vecā spāniete Veronika apsūdzēja savu kaimiņu Antonio Kozmi, ka oktobrī, piedraudot ar nazi, viņš viņu izvarojis. Kozme bija izmantojis meitenes uzticību, lai apmierinātu savas seksuālās iegribas, traumējot bērnu uz visu mūžu. Atriebība bija barga.

Šis uzbrukums un apsūdzība nelielās Spānijas pilsētiņas iedzīvotājus sadalīja divās daļās – vieni uzskatīja, ka taisnība ir Veronikas pusē, savukārt otri nespēja noticēt, ka pilsētā tik labi pazīstamais vīrietis būtu spējīgs paveikt tādu noziegumu.

Trīs sēriju dokumentālajā filmā “Hell on Earth: The Veronica Case”, kas skatāms LMT Viedtelevīzijā, atklāts, ka Veronikas mātes Marijas del Karmenas Garsijas vienīgā cerība bija taisna tiesa un piemērots sods, tomēr lēnais tiesas process un nemitīgās atmiņas par notikušo pamatīgi grāva viņas garīgo veselību. Lai nu kā, Kozmi beidzot atzina par vainīgu, 2000. gadā piespriežot viņam deviņus gadus cietumā.

Foto: HBO

Tiesas laikā Kozme netika īpaši nodalīts no pārējiem procesa dalībniekiem, tāpēc viņš brīvi varēja ņirgāties par upuri, liekot savam advokātam uzdot agresīvus un provokatīvus jautājumus. Pēc pieciem gadiem cietumā viņš 2005. gadā atkal bija uz brīvām kājām. Par viņa priekšlaicīgu atbrīvošanu nedz Marijai, nedz Veronikai neviens nepaziņoja.

Saticis Mariju uz ielas, Kozme par viņu paņirgājās, apjautājoties, kā tad iet viņas meitai. Marija sadusmojās, aizgāja uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, iegādājās pudeli degvielas, aplēja ar to Kozmi, kurš sēdēja bārā, un aizdedzināja. Pēc 10 dienām viņš slimnīcā nomira.

Marija savukārt tika apcietināta, tomēr, samaksājot izpirkuma naudu, 2006. gadā tika atbrīvota. Vairāk nekā 400 pilsētiņas iedzīvotāji izgāja ielās, lai protestētu pret to, ka viņa joprojām ir uz brīvām kājām. 2009. gadā viņai tomēr tika piespriesti deviņarpus gadi cietumā.

Pēc gada gan cietumsods tika samazināts līdz piecarpus gadiem, jo tika atzīts, ka sieviete nozieguma izdarīšanas brīdī bija īslaicīgi zaudējusi prātu. Pēc atbrīvošanas no cietuma viņa palika dzīvot kopā ar meitu Spānijas pilsētā Mursijā.

Šis stāsts tolaik nemitīgi tika atspoguļots avīžu pirmajās lapās, un cilvēki aktīvi sekoja līdzi notikumu gaitai. Viss notikušais ilustrē pavisam citu ēru, kurā seksuālus noziegumus neuztvēra pietiekami nopietni un bieži vien tajos vainots tika pats upuris.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu