Foto un video Pie Vērmaņdārza saujiņa cilvēku protestē pret praidu

TVNET/LETA
Praids Varšavā, 2019.g.
Praids Varšavā, 2019.g. Foto: Attila Husejnow / ZUMAPRESS.com

Sestdien Rīgā, pie ieejas Vērmanes dārzā pret praida gājienu protestē trīs cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Viens no viņiem ieradies ar plakātu, uz kura ir vārdi: "Nāciet šurp pie manis visi, kas esiet bēdīgi un grūtsirdīgi. Es jūs gribu atvieglināt. Jēzus".

Viņi arī cenšas uzrunāt praida dalībniekus, stāstot viņiem par Dievu.

Kā ziņots, šodien Rīgas centrā notiks Baltijas praida kulminācijas pasākums - gājiens par vienlīdzību "Until we are all equal" ("Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi"), aģentūru LETA informēja Latvijas cilvēktiesību aktīvists un LGBTQI tiesību aizstāvis Kaspars Zālītis.

LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" rīkotajam gājienam pulcēšanās notiks plkst.12 Vērmanes dārzā. Kā norādīja Zālītis, gājiens plānots tādā pašā maršrutā kā pērn. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn gājiens notika no Vērmanes dārza pa Elizabetes ielu, Brīvības ielu, Bruņinieku ielu, Tērbatas ielu un atpakaļ uz Vērmanes dārzu.

"Baltic Pride 2024" ir ikgadējs pasākums ar mērķi veicināt un aizstāvēt LGBTQ+ kopienas tiesības Baltijas reģionā. Katru gadu tas pulcē tūkstošiem dalībnieku no dažādām valstīm, lai svinētu daudzveidību, vienlīdzību un mīlestību. Praida pasākumi Rīgā notiek vairāk nekā nedēļu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais