VIDEO Jauna informācija par dzērājšofera izraisīto traģisko avāriju uz Tīnūžu šosejas

TVNET/Degpunktā/TV3.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video

18. jūnijā uz autoceļa Rīga–Tīnūži notika četru automašīnu sadursme, kurā bojā gāja viens cilvēks, un cietušo vidū ir divi policisti. Sākotnēji izvirzīta versija, ka sadursmi izraisījis automašīnas "Suzuki Samurai" vadītājs. Tomēr izmeklēšanā konstatēts, ka negadījums sācies citādāk, vēsta TV3 raidījums "Degpunktā".

Viena no avārijā bojātajām mašīnām bija kravas busiņš. Tā vadītājs Arvis raidījumam pastāstīja, ka "Suzuki" braucis ļoti lēni un citi to apdzinuši, taču vienā brīdī džips uzņēmis ātrumu, “lidojis” visiem garām un frontāli ietriecies policijas auto.

Tomēr Arvja redzētais, visticamāk, ir tikai daļa no situācijas patiesajiem apstākļiem. Vissmagāk tika sadragāts "Suzuki". Tas pieder kādai firmai, līdz ar to kompānijas darbiniekiem nekavējoties tika paziņots par avāriju, un viņi devās uz notikuma vietu.

Aculiecinieks Mārtiņš stāsta, ka, ierodoties norobežotajā teritorijā, sadursmes cēloņi nebija skaidri. Tomēr sasisto automašīnu apskatē tika pamanītas likumsakarības, kas, iespējams, policistiem ļāva precīzāk noskaidrot patieso notikumu gaitu.

Bija braukusi vesela automašīnu kolonna, un "Suzuki" atradies tai pa vidu. Kāda no priekšējām mašīnām stājusies vai veikusi pagriezienu, un visa kolonna sabremzējusies. Vienlaikus kāds "Volvo" apdzinis visu kolonnu un lielā ātrumā mēģinājis iegriezties aiz “Suzuki”.

Pēc šī manevra izpildīšanas "Volvo" markas auto ietriecies "Suzuki". Triecienā tika sasista automašīnas aizmugure un izmainīta tās braukšanas trajektorija. Mazais apvidus auto tika iemests pretējā joslā, kur frontāli sadūrās ar policijas auto.

Valsts policija šo versiju apstiprina.  

"Informējam, ka "Volvo" vadītājs pie stūres bija sēdies 2,97 promiļu reibumā. Šodien, 20. jūnijā, tiesa "Volvo" vadītājam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu," norāda Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Patlaban turpinās policijas izmeklēšana.

Vairāk skaties TV3 raidījuma "Degpunktā" sižetā

Nepalaid garām!
Uz augšu