Jāņu naktī būs spēkā ierobežojumi nomas auto lietošanai (1)

TVNET/LETA
Bolt auto.
Bolt auto. Foto: Kristjan Teedema/Postimees

Koplietošanas auto pakalpojumu sniedzēji ierobežos automašīnu pieejamību Jāņu naktī, liecina kompāniju "Bolt Drive" un "CityBee" sniegtā informācija.

Koplietošanas nomas pakalpojumu sniedzējs "Bolt Drive" informē, ka 23.jūnijā un 24.jūnijā no plkst.23 līdz 7 plānots ierobežot piekļuvi daļai "Bolt Drive" automašīnu. Tās automašīnas, kas atradīsies publisko svētku pasākumu apkārtnē, konkrētajā laika posmā nebūs pieejamas nomai.

Savukārt "CityBee" klienti nevarēs rezervēt automašīnas un sākt jaunus braucienus 23.jūnija naktī no plkst.23 līdz 24.jūnija plkst.8.

Savukārt no 24.jūnija plkst.8 automašīnas būs pieejamas kā ierasts.

Šie pakalpojumu ierobežojumi neietekmēs aktīvos braucienus, kurus varēs turpināt, atsākt vai pārtraukt arī ierobežojumu laikā.

"CityBee" norāda, ka, par spīti valsts iestāžu pūliņiem braukšanu dzērumā svētku laikā kontrolēt, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) dati pēdējos gados bijuši salīdzinoši nemainīgi. Jūnijā notikušo ceļa satiksmes negadījumu skaits, kuros vismaz vienam no vadītājiem konstatēts reibums, pēdējos 14 gados ir svārstījies ap 60, bet 2022.gadā šādu negadījumi bija 98, kamēr 2023.gadā - 90.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "CityBee Latvija" apgrozījums pērn bija 18,999 miljoni eiro, kas par 1,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairākkārtīgi - līdz 163 811 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2019.gadā, un tā pamatkapitāls ir 602 800 eiro. "CityBee Latvija" vienīgais īpašnieks ir Viļņā reģistrētā "CityBee Solutions".

"Bolt Drive" koplietošanas automašīnas patlaban pieejamas klientiem Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Baltezerā, Ādažos, Carnikavā, Garciemā, Salaspilī, Ķekavā, Baložos, Medemciemā, Jaunmārupē, Vecāķos, Ikšķilē, Ogrē, Tukumā, Vangažos, Garkalnē, Siguldā, Olainē, Jelgavā un Baldonē.

Jau ziņots, ka "Bolt" 2013.gadā Igaunijā izveidoja Markuss Villigs, kuram pašlaik kompānijas kapitālā pieder 17,05%. Grupu veido vairāki desmiti uzņēmumu, kuru māteskompānija "Bolt Technology" ir visu "Bolt" lietotņu intelektuālā īpašuma turētāja. Lielāko daļu izpētes un izstrādes darba saistībā ar intelektuālo īpašumu notiek Igaunijā.

Nepalaid garām!
Uz augšu