Krievijas pastrādātās zvērības Ukrainā ir pielīdzināmas kara noziegumiem, uzsver Braže (9)

LETA
Sabombardētā bērnu slimnīca "Ohmatdet"
Sabombardētā bērnu slimnīca "Ohmatdet" Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas pastrādātie smagie cilvēktiesību un starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumi Ukrainā ir pielīdzināmi kara noziegumiem, ANO Cilvēktiesību padomē otrdien, 9. jūlijā, uzsvēra ārlietu ministre Baiba Braže (JV).

"Žurnālistu un pilsoniskās sabiedrības vajāšana, politiski motivēta notiesāšana, patvaļīga aizturēšana, spīdzināšana, piespiedu iesaukšana armijā - tā ir nepieņemama realitāte, ar ko saskaras Ukrainas iedzīvotāji," savā uzrunā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vārdā pauda Braže.

Kā informēja Ārlietu ministrija (ĀM), politiķe nosodīja Krievijas īstenoto karadarbības taktiku - seksuālos un uz dzimumu balstītos noziegumus, kā arī pretlikumīgu Ukrainas bērnu deportāciju un piespiedu pārvietošanu.

Tāpat ministre vērsa uzmanību uz Krievijas centieniem ar indoktrinācijas un asimilācijas palīdzību iznīcināt Krimas tatāru un ukraiņu valodu, identitāti un kultūras mantojumu, kas vēl vairāk atklājot tās agresijas kara imperiālistisko dabu.

Braže uzsvērusi, ka Krievijai ir jānodrošina netraucēta piekļuve cilvēktiesību uzraudzības mehānismiem visām pagaidu okupētajām Ukrainas teritorijām, kā arī karagūstekņiem.

Politiķe mudināja saukt Krieviju pie pilnas atbildības par pastrādātajiem starptautiskajiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Krievijas veiktais masīvais raķešu uzbrukums pirmdien, tai skaitā sabombardējot bērnu slimnīcu "Ohmatdet", "ir kārtējais atgādinājums pasaulei par Krievijas brutalitāti, agresiju un nežēlību".

ANO Cilvēktiesību padomes 56.sesija no 18.jūnija līdz 12.jūlijam norisinās Ženēvā, Šveicē.

Video: Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets pret uzbrukumu Ukrainas bērnu slimnīcai

Video: "Brīvību Ukrainai!" Pikets pie Krievijas vēstniecības  8. jūlijā

Video: Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska publicētais video no Krievijas raķešu trieciena bērnu slimnīcai

Aktuālais šodien
Svarīgākais