Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz sabiedrības degradēšanu tendēts bizness? Veikalos brīvi pieejama spēcīga apreibinoša viela

Kosmētiskais spirts – atkarību izraisoša viela, kas var būt par cēloni lielām nelaimēm. Par šo spēcīgi spirtoto vielu, kas par 90 centiem brīvi nopērkama veikalos, vēsta LNT raidījums «Degpunktā».

60% kosmētiskais spirts – pirmo reizi par šīs vielas eksistenci «Degpunktā» komanda uzzināja pirms vairāk nekā gada Liepājā, kur šķidruma iespaidā izdarīta slepkavība.

«Šito vispār lietot nedrīkst. Es pats viņu trīs mēnešus esmu dzēris un pēc tam trīs nedēļas mocījos,» stāsta kāds raidījuma uzrunāts vīrs. Viņš ar pilnu pārliecību apgalvo, ka šāda viela nedrīkst būt pieejama vispār.

Jo pieejamāka prece, jo lielāka bīstamība, ka kāds to lietos veidā kādu neparedz instrukcija. Papētot klientus, kas pērk šo preci, vairums no viņiem pēc raidījuma novērojumiem ir tā sauktie bomži un dzērāji. Uz sabiedrības degradāciju tendēts bizness – tāds ir secinājums, bet paši preces izplatītāji to noliedz. Atklātu interviju viņi nesniedz, bet telefoniski aprunāties raidījumam izdodas.

Izrādās konkrēto preci ražojot poļi. Izplatītājs apgalvo, ka pirmo reizi dzird, ka šī viela tiktu lietota iekšķīgi: «Mēs tirgojam šī paša ražotāja odekolonus: «Trojnoj», «Šifr», «Moskva». Tos lētos. Tiem vēl ir vecie padomju laika nosaukumi. Ja agrāk dzēra odekolonus, varbūt joprojām kāds dzer. Nezinu.»

Firmas pārstāvis neizslēdz iespēju, ka kosmētisko spirtu var nopirkt arī pusaudži, jo tas nav ievietots to preču kategorijā par kurām jāuzrāda dokumenti, kas apstiprina pilngadību.

Lielo pilsētu lielveikali ar šīs preces izplatīšanu nenodarbojas. Iespējams, tas tiek darīts, lai negrautu savu tēlu un veikalu rindās regulāri nestāvētu klaidoņi. Oficiāli atteikumu izplatīt kādu preci tiek saistīti ar pārāk piesātināto tirgu un preces neienesīgumu.

Bijuši pat gadījumi, kad klienti vērsušies pie izplatītāja ar jautājumu, vai šo kosmētisko spirtu drīkst izmantot iekšķīgai lietošanai. Raidījumā uzrunātais ārsts Roberts Stašinskis norāda, ka tā ir cilvēka paša atbildība, ko viņš izvēlas lietot pārtikā.