Video padomi drošai velo braukšanai

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānšāviņš no video

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO kampaņas «Pieklājība vieno!» ietvaros izstrādājusi desmit video padomus drošai velo braukšanai, kas cits pēc cita divu nedēļu laikā tiks publicēti sociālajos tīklos. Šobrīd publiskajā telpā ir pieejami pieci video ar padomiem velobraucējiem (skatīt zemāk).

Video skaidrojumi ir izveidoti par būtiskākajām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, kas jāpārzina gan velobraucējiem, gan arī pārējiem satiksmes dalībniekiem. Piemēram, kā veicams kreisais pagrieziens, braucot ar velosipēdu, vai kuros gadījumos atļauts braukt pa ietvi gājēju ātrumā, gan arī bīstamām situācijām ceļu satiksmē. Proti, kā velosipēdistam apbraucams ielas malā stāvošs transportlīdzeklis vai kas ir jāievēro dzīvojamā zonā.

2016. gada 1. janvārī spēkā stājās jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuru mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Noteikumi sabiedrībā tika plaši skaidroti, diskusijās iesaistoties gan likuma normu izstrādātājiem, gan arī velo aktīvistiem. Pateicoties plašajām diskusijām, sabiedrības pozitīvajam atbalstam un attieksmes maiņai, šogad ir būtiski uzlabojusies situācija ceļu satiksmes drošības jomā.

Latvijā vairāk nekā puse iedzīvotāju (52,1%) mēdz pārvietoties ar velosipēdu, bet ikdienā velosipēdu kā regulāru pārvietošanās līdzekli izmanto 9,9% iedzīvotāju, liecina CSDD un Tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «Latvijas Fakti» pavasarī veiktais pētījums.

2016. gada pirmajos četros mēnešos bojā gājis viens velosipēdists, bet ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 62 velosipēdisti. Pērn šī paša perioda laikā bojā gāja trīs velosipēdisti, bet cietušo skaits sasniedza 76 velosipēdistus. Līdz ar to šogad negadījumu skaits ir samazinājies par gandrīz 20%, liecina CSDD apkopotie dati.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu