Trešdiena, 20. jūnijā Vārda dienas: Egita Emīls Monvīds
Komentāri
Autorizējies šeit:
Fricis Francis (nauda naf,palīdzēt nevaru)
13 jūlijā, 22:07
Pie Skrīveriem Daugavas malā spridzinājām zivis.Super onka .....varonis zivis rāva gaisā,maizi no zemniekiem zaga ,sievietes............. un šitais ir valsts lepnums ????mežbanda,Tad jau mūsu 13janvāra dalībniekiem ir ordenis kas par Lāčapļesi saukts dodams....
M
mendelis beilis
2 maijā, 14:05
Onka dienējis dažādās vācu armijas daļās, kara beigās nonācis leģionā...diplomātisks formulējums...Arāja komanda, Reimersa iela, Salaspils apsardze rota, beigās - uz ierakumiem.
Ф
ФА РШШ
21 februārī, 18:02
не уважаю таких людей... хотя для некоторых латышей он герой!!! только не знают они кто он был в то время и что совершал... даже руку бы не пожал ему!!!
MZilberts
27 janvārī, 09:01
Mežabrāļu nomelnošanai kremļa troļļi pievērš lielu uzmanību. Jāsecina, ka troļļos savervēti bijušie KGBešņiki un partijnieki. Tā viņiem tuva tēma. Kalpojot citu valstu slepanajiem dienestiem bijušie sarkanie var tādā veidā remdēt kāri būt par savas tautas nodevējiem. Visu cieņu vecajam vīram. Viņš ar ieročiem rokās cīnījās pret okupantiem un nodevējiem.
Vilnis Gricaičuks-Puriņš
6 janvārī, 05:01
Jā, šaut var tie, kuriem ieroči. Manam vectēvam un tēvocim tik cirvis un zāģis bija, kad Vecajā malkā brauca. Nacionālisms partizāni tēvocim lodes ne taupība, vecam tēvam tik viena, galvā. Esot sadarbojušies ar padomju varu, kā jau visi, kas mežos nesēdēja,bet strādāja. Vecam tēvam palika divi bērni, tad nu vecai mammai bija vienai jāstrādā gan padomju, gan bērnu labā, gan arī nacionālie partizāni nekautrējās iegriezties pēc, kā paši teica, - savas daļas. Laikam uzskatīja, ka tas par brāļa, vīra un tēva nošaušanu. Tāpēc attieksme pret šiem tēvijas sargiem man, - nu tā, kā pret sarkanajiem vai brūnajiem, - visi šāva, laupīja, kamēr zemnieki ārā un sēja. Visiem tiem šāvējiem, kā dzegužpirkstīte bērniem, rīkles vienmēr bijušas vaļā...
S
SISE
5 janvārī, 21:01
Tādi bija un ir šodien latvieši.Vissvētākais ir BRĪVĪBA un tās vārdā darīs nešaubīgi visu lai to aizstāvētu.Paldies visiem kas dzīvo ar sarkan-balt-sarkano karogu un Tēvzemi sirdī.
J
johambuziit
5 janvārī, 20:01
Izskataas shis kaadam no TVnet nepatika - ielikshu veelreiz.... Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros, Tauru skaņās kad viļņojas gaiss, Cauri pilsētas vecajiem vārtiem Ienāk latviešu strēlnieku pulks. Aiz aizkariem augstu pie loga Meičas actiņas skumīgi mirdz; Domā strēlnieki - meiča ir daiļa, Vai kāds brīnums, ka iesilst tiem sirds. Pie miera jau strēlnieki dodas, Ir pusnakts un visi jau dus. Tikai dārzā zem ozola zariem Mainās skūpsti, bet ozols cieš klus`... No rīta zeltsaules staros, Tauru skaņās kad viļņojas gaiss, Dodas strēlnieki sīvajā kaujā, Kas ir bijis, to nestāsta nakts. Aiz aizkariem augstu pie loga Meičas actiņas skumīgi mirdz; Domā meiča - vai redzēšu zēnu, Kura dēļ klusi pukst mana sirds. Laukos aurot sāk rudeņa vēji, Brāļu kapenēm pāri tie skrien. Bāla meiča kopj kapu ar rozēm, Rūgtu rūgtajas asaras lej
M
mērkaķis!!
5 janvārī, 20:01
šādi partizāni-teroristi tagad ir pilna Pasaule!! Šaut mugurā nav liela māksla!!
L
lūk tā
5 janvārī, 20:01
Mans vectevs drošības pēc dabūja ar vecmammu izshkjrties lai to ar mazu skukji uz rokam uz sibiriju neizved - karadarbībā nebija, bet aizsargos bija( tas no vecmammas vardiem) gan... un par to ka bija 5 govis, 2 zirgi un 12 cuukas ( str;ad;aja pats, vecmamma un vecvecmamma ) 25 gadi Sibirijas - nosedeja 16. Kaa veelaak vecmamma teica ( vectevu neredzeeju jo kad nacu uz sho psauli vecteevs aizgaja uz citu) vecteevs vairakkaart teicis - zemi var apstraadaat daudz kur - bet dzimtene VIENA. Saki visiem ka, saimnieks , savas zemes saimnieks ir viesmiiliigs labiem, gaiditiem cieminjiem, palīdzes tiem kas nelaimee nonakuši - bet visadiem vanckariem TAVAA dzimtenee vietas nav un nevar buut!!!
A
aha
5 janvārī, 20:01
Ne mēs tur un tad bijām, ne mums tur būt un izciest, izdziivot to kā tur un tad bija. ne mums buus par soģi.
Kaspars712
5 janvārī, 19:01
Vai kremļa troļļus nevajadzētu neitralizēt?
I
iveta
5 janvārī, 18:01
sirds stimulators nevis simulators.
H
hichkoks 88
5 janvārī, 18:01
Gods un slava Latvijas patriotiem !
F
Figaro
5 janvārī, 18:01
Omuligs onkulis,tajos laikos bij kaa bij,izveles nebij,vai nu viena armija,vai otra... Vel mezabraljos aizbegt. Onkulim veselibu,es ljoti priecatos taadaa vecumaa but tik zirgts
G
gods kalpot Latvijai
5 janvārī, 18:01
Vot ta ir sava tevzeme jamil. Nevis japadodad un jamuk uz angliju pie pirmajam nepatiksanam. Respekt.
P
patriots
5 janvārī, 18:01
Dzīvi palika tikai stukači.Vēl pavisam nesen sveica vienu simtgadnieci,kura visai veikli piedalījās deportācijas sarakstu veidošanā,ne visi vēl nomiruši,kuriem vecāki par to pastāstīja .Un lielākā daļa no tiem,, partizaniem,, nodarbojas ar bandītismu ,jo savādāk mežā nenodzīvotu .Mans tēvs tika represēts ,vectēva brāli savējie nošāva ,jo atteicās nošaut savu kaimiņu ,kuru pirms tam paši bija apzaguši .Tas vēstures posms Latvijā bija smags un neviennozīmīgs ,varbūt ,ļoti gribas lai tā būtu ,ka šis vīrs ir savos vārdos un darbos godīgs ,cik jau dzīvē tas var izdoties.
V
VA
5 janvārī, 16:01
Jaunībā kādu laiku strādāju Pelčos. Nu, tad turienes zemnieki man šo to par šitiem “varoņiem” pastāstīja. 1945.gada ziemā esot atņēmuši visu – pa tīro, kažokus un jērenes ieskaitot. 1946.gada pavasarī nav bijis ne ko zemē sēt, ne ganos vest. Pat suņus bandīti apšāvuši.
K
Kainšvainlībtdihs
5 janvārī, 16:01
Tā jau man likās, ka komentos visādi vankeri ar ejakulāta paliekām mutes dobuma rajonā centīsies apsmilkstēt veco vīru, ar naiviem centieniem turpināt diskreditēt partizānus.
V
vito999
5 janvārī, 16:01
Ak laiki un tikumi...Esmu lasiijusi daudz dokumentu par tiem laikiem,bandiiti paliek bandiiti,lai arii kuras pusee vini nebuutu bijusi. Man liekas,ka sis onka kaut ko nedastaasta liidz galam.
C
Cepuri nost ši vīra priekšā!
5 janvārī, 16:01
Visu cieņu stipru un veselību!!!
K
Kadis
5 janvārī, 15:01
Zinu ka tie bralisi no zemniekiem maizi kandzzu zem smaisera ludza
O
opsa
5 janvārī, 15:01
visu cieņu arvīdam ! viņa darbs ir priekšzīme jaunajiem un tik jauniem ! ar krieviem ir tikai viena valoda ........!
Z
zix to hm
5 janvārī, 15:01
Tevi jau gar zemi viņš dabūtu !
M
matilainen
5 janvārī, 14:01
Tas Kungs visiem mums soģis! Bet tu, kungs, dari, ko darīdams, tikai vairs nešauj! Un vēlēt arī neej!
L
latvis
5 janvārī, 14:01
Vecs bezdelis !
L
lej litrā!
5 janvārī, 14:01
Kāds jauks Kononova antipods ...
B
black_joker
5 janvārī, 14:01
šādiem vīriem cepuri nost, ka izturēja. bet starp tā laika mežabrāļiem bija arī kadri, kuri bojāja visu kopējo pretošanās kustību un ainu. Tā mana vecmamma zināja stāstīt, ka Gatartas pusē mežinieku grupa plosījušies trakāk kā krievi ar zvērībām- vai tie bija kādi bijušie policaji, zaldāti vai velns viņu zina kas, bet stāstīja, ka dedzinājuši arī zemnieku mājas, izvarojuši sievietes, bet tos, kuri sadarbojušies ar padomju varu- nu tos vispār spīdzinājuši vājprātā. Par sadarboni uzskatījuši arī pastnieku, zemnieku, kuru krievi norīkojuši ar vezumu kaut ko vest un tā tālāk. Īsāk sakot- nav ģimenes bez kropļiem
H
hmm
5 janvārī, 12:01
tādi tie notikumi bij tajā laikā...sākumā vācija okupēja Latviju un pēc tam,kad krievija sakāva vāciju..visi vācijas iekarojumi pārtapa par krievu iekarojumiem...galvenais nevajag zīst jaunu ziloni no mušas.
J
Jānis
5 janvārī, 12:01
Trāpīt arī ?
K
Kur indiāņi nav, ooouuoouu
5 janvārī, 12:01
Man saujā benzīns un ja nevar bīdīt sēdekli, var šaut!
F
Fricis
5 janvārī, 12:01
Viņi cīnījas par savu taisnību, mmumsir jācīnās par savu
K
Klakts
5 janvārī, 12:01
Vecais vīrs palicis neuzmanīgs. No Kabiles grupas lielākā daļa tika iznīcināta, tie kas palika dzīvi un notverti tiak piespriesti daudzi gadi lēģeros, nebūtu 1955,56 brīvlaišanas gadi, tad arī tur dzīvi būtu palikuši vēl mazāk, 90-gados bija palikuši tikai daži. Fotogrāfijā pašā priekšā ir Blūzmanis, foto ar atšifrējumiem ir Mežabrāļu albūmā. Ja skatamies čekas materiālus, kad notvertajiem mežabrālim jautā grupas sastāvu, tad Blūzmanis tiek nosaukts......bet vēlāk kad čekisti pēc grupas likvidēšanas nosauc pilnu sarakstu......Blūzmaņa tur vairs nav, seciniet paši. Un to komentetāju komentāri par sadarbību ir 99%precīzi. Tikai tie kuri sadarbojās, pamatā piespiedu veidā draudot nogalināt tuviniekus u.tt tika atstāti operatīvai darbībai. Bez Blūzmaņa tādi bija ļoti daudzi. Cerams ka par Kabiles ieņemšanu reiz tiks uzņemta filma.
G
Guntis
5 janvārī, 11:01
Kaut kā jocīgi sanāk. Mans vectēvs arī bija leģiona 19 divīzijā. Viņi paspēja aizmukt pāri jūrai uz Zviedriju. Zviedrs viņus bez žēlastības atdeva NKVD nobendēšanai. Vectēvs palika Kolimā.Vēlāk sastapu vienu no viņa cīņubiedriem un nometnes biedriem. Pēc viņa stāstītā, visi, kuri dienēja leģionā, ja nepiekrita sadarboties ar čekistiem, tika notiesāti un izsūtīti. Visi!
А
АНУС
5 janvārī, 11:01
Раз выжил во время комуняк после лесного братства значит был стукачком в КГБ !!И сколько этот герой заложил латышей ????????Откройте мешки КГБ вы там такое увидите патриотизм сразу пропадёт !!
D
desa
5 janvārī, 11:01
SLAVA Latvijai!!! NĀVI 0KUPANTIEM!!!
L
Latvietis.
5 janvārī, 10:01
Nesaprotu - kā cilvēkiem, kuri nav pulvēri oduši, vēl veras mutes nozākāt Latvijas tautas varoni? KAUNS UN NEGODS ŠIEM ŅERGĀM!
F
franko
5 janvārī, 10:01
Labs raksts, labi ka Spēja to atspoguļot un atstāt Lv nākotnei ". ļoti žel kad cilvēks vecumdienās dabū par izsmiekla pensiju dzīvot un pārdot savu rokām celto māju Kauns , ka valdība cilvēkiem, kas aizstāvēja valsti no komunistiem nevar nodrošināt pienācīgas vecumdienas:(
P
puk
5 janvārī, 10:01
Jā, jā visi baigie šāvēji.
S
sarainis
5 janvārī, 10:01
Mans tētis karu beidza Kurzemes katlā...ieročus nolika tikai tad, kad karš bija beidzies. Mamma arī zin' ne jau no leģendām visu par Kurzemes katlu. Karš ir briesmīgs.... btw- viņi nelietoja terminu "Kurzemes cietoksnis"...
R
rikošets
5 janvārī, 10:01
Labāk jau nešaut.
K
komitejas drošība
5 janvārī, 10:01
Visiem zināms bandīts, bet savu likumīgo 25-cinieku tomēr nedabūja? Atbilde tur tikai viena.
Ainars Ašaks muzikants pasākumu vadītājs (muz
5 janvārī, 10:01
Visu cieņu šādiem mūsu vīriem ,.kas bija nelokāmi pretestībā pret krieviem ! Viņi ir vispatiesāk pelnījuši viaugstākos Latvijas apbalvojumus !
mezabralis1
5 janvārī, 09:01
Sitie viri nomazgaja 1940-1941 g. negodu !
F
Fāters
5 janvārī, 09:01
Paldies par rakstu, žēl ka tik maz šāda veida info nonāk līdz mums.
Arnis Bauris
5 janvārī, 08:01
Visu cienu man vectevs no ss legiona Olins jau miris
J
juniors
5 janvārī, 08:01
Visu cienu veteraaniem,kuri sarkanajaam zurkaam nelaava te justies kaa kuurortaa.
V
vai ne
5 janvārī, 08:01
Visa cieņa vecajam vīram un jaunajiem novēlu līdzināties
B
Briks
5 janvārī, 08:01
Vienkāršs cilvēcisks paldies Arvīdam!
N
NĪGRAIS
5 janvārī, 07:01
CILVĒKS-LEĢENDA.
Eraksti
5 janvārī, 07:01
1) Padomju karaspēks atkal ienāca Latvijā 1944. nevis 1943. gadā. 2) Par Kurzemes katlu Kurzemes cietoksni saukā pēc okupantu paraduma.
Viktors Krickis
5 janvārī, 07:01
1954. gadā zvejnieku kolhoza "Carnikava" priekšsēdētājs bija Delviņš. Neesmu dzirdējis, ka 1955. gadā kaut kas būtu mainījies.
.
...........
5 janvārī, 07:01
Vai tad vins ir vienigais kuram dzive ir sabojata un visai gimenei pec visa ta kas notika taja laika . Mans fateritis ir divus gadus jaunaks un ari ir izgajis legion un nevienam neinterese ka sie cilveki dzivo un ko dara .
R
Reinis
5 janvārī, 07:01
Reti sakarīgs stāsts mūsdienu "šokējošo" ziņu laikmetā.
E
ecoprodukts
5 janvārī, 06:01
gods Arvidam un paareejiem,kas ciinijaas par briivu Latviju-savu Teevu zemi. p.s. Arviids vareetu nosaukt skali vaardos -chekistus,kas joprom grozaas ap savu asi.
K
Kurzemnieks.
5 janvārī, 06:01
Dzīvo par spīti mūsu komunistiskajai valdībai,cepuri nost šādu Vīru priekšā.
T
tdi
5 janvārī, 05:01
Īsts,pārliecināts Latvijas Patriots,labu veselību,lai veicas...
K
kaupo323
5 janvārī, 05:01
Slava Latvijas varonim !!! 100 un vairak gadu ssaisaulee :)
J
Jānis
5 janvārī, 05:01
Tādus vīrus, cik nu viņu vēl atlicis, saemai/valdībai būtu jānodrošina ar visu nepieciešamo līdz mūža galam, jo pateicoties viņiem viņi (saeima/valdība) īstenībā tur sēž! Lūk kur katram būtu jābūt klāt valsts mentoram kas palīdz, nevis dvieļa pakaļas jāgana!
B
broļs
5 janvārī, 04:01
espatsam - tev streboka unukam nav, a citim ir! Tavs deds skraideja spīgodams i nūdūdams, a tu kremļa šavka internetā trollādams. Dīvs, svētej Latveju i taidus puišus kai ARVĪDS!
S
skolmeistars
5 janvārī, 04:01
......Rīgas pilī kādam ir jānosarkst.!....par to,ka Arvīdam bija jāpārdod māja!Latviju viņš nepārdeva un neatdeva.Neizsakāms lepnums par viņu.
K
Kas
5 janvārī, 03:01
tas tāds padomju karaspēks, tas taču ir krievu okupācijas karaspēks.
S
smits
5 janvārī, 02:01
Dievs svētī Latviju! Lai slava vīriem kā Arvīds! Saules mūžu Latvijai un vēl ilgus gadus Arvīdam!
exkluzivais
5 janvārī, 00:01
Visu cieņu.
E
Etiķis
4 janvārī, 23:01
Pretīgi tie krievi un ... arī latvieši, kuri nodeva partizānus!
V
Velga
4 janvārī, 23:01
Novēlu Arvīdam vēl daudz spēka gadus, veselību, un tikai to labāko! Paldies! Lai Dievs svētī Latviju!!!
V
visu cieņu
4 janvārī, 23:01
Paldies, Tev, Arvīd un visiem taviem biedriem! Kā varonim un kārtīgam cilvēkam gods! Dēļ šādiem cilvēkiem jūtos lepns par latvieti saukties.
V
val
4 janvārī, 23:01
Cepuri nost, es arī māku ar aizsietām acim salikt AKS-74 .
K
Kārlis
4 janvārī, 22:01
Liels paldies par tik lielisku dzīves stāstu, reti te gadās lasīt ko tik pozitīvu. Lai Arvīdam laba veselība un vēl ilgus gadus nodzīvot!
© TVNET. Visas tiesības paturētas