Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Zapad 2017» laikā robežsargi strādā pastiprinātā režīmā; provokācijas nav konstatētas

Ilustratīvs foto | Foto: Reuters/Scanpix

Saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām «Zapad 2017» šodien Latvijā nav konstatētas nekādas provokācijas vai aktivitātes, kas radītu tiešus militārus draudus.

«Pašlaik ir mierīgi un par nekādām ekstra situācijām nav ziņots. Skaidrs, ka pastiprinātā režīmā Valsts robežsardze un drošības iestādes darbu turpina,» aģentūrai LETA norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Latvijas robežsargi uz austrumu robežas patlaban strādā aktīvāk nekā ikdienā, veicot biežākas patruļas. «Robežsargiem ir virsstundas, taču arī Drošības policija (DP) veic informatīvās telpas analīzi un apstrādā informāciju,» uzsvēra ministrs.

Kozlovskis norādīja, ka kaimiņvalstu kopīgās mācības Latvijai nebija pārsteigums un Latvijas dienesti tam iekšēji gatavojās. Pastiprinātais darbs notikšot līdz pat «Zapad» beigām, taču ministrs nekomentēja, tieši līdz kuram datumam.

Arī Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas robežu tuvumā pagaidām nav konstatētas abu kaimiņvalstu aktivitātes, kas radītu tiešus militārus draudus. Nacionālie bruņotie spēki darbojas noteiktajā kārtībā, viņš norādīja.

Jau ziņots, ka šodien sākās Austrumeiropas valstu satraukumu izraisījušo Krievijas un Baltkrievijas mācību «Zapad 2017» aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20.septembrim.

Latvijas DP vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Saistībā ar šīm mācībām DP pastiprinātu uzmanību pievērsusi militārās simulācijas spēlēm. Tāpat DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem mācību laikā un par aizdomīgiem gadījumiem ziņots pa tālruni 67 208 964 vai elektronisko pastu «dpdd@dp.gov.lv» jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.

Tikmēr AM sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību «Zapad 2017» laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas, šonedēļ intervijā aģentūrai LETA atzina AM valsts sekretārs Jānis Garisons.

Viņš uzskata, ka saistībā ar «Zapad» Latvijā nevajadzētu radīt lieku paniku, jo kopš 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas Latvija ir vairāk finansējuma atvēlējusi aizsardzībai un Baltijā ir palielināta sabiedroto klātbūtne.

Baltijas valstīs ir bažas, ka Krievija mācības var izmantot agresīviem nolūkiem. Militārās mācības «Zapad 2017» Baltkrievijā novēros trīs Latvijas pārstāvji, bet Krievijā - viens.

0 Komentāri