Daļai Latvijas skolēnu ir diezgan liela slodze, jo jāpilda daudz mājasdarbu. Ar tādu pieredzi dalās vairāki TVNET lasītāji, piebilstot, ka turklāt dažkārt mājasdarbi ir ļoti apjomīgi un darbietilpīgi. Daži to dēvē par ņirgāšanos, bet citi uzskata par labu veidu, kā nostiprināt zināšanas.

Tēti, es vairs nevaru!

TVNET lasītājs Roberts pastāstīja, ka viņa bērnam, kurš mācās 6.klasē, ir ļoti daudz mājasdarbu: "Lai visu kaut cik pagūtu, dažreiz sēžam līdz vēlam vakaram. Protams, nākamajā rītā puika ir neizgulējies un dusmīgs.

Reklāma

Īpaši nepatīkami, ka skolotāji uzdod mājasdarbus arī uz brīvdienām un brīvlaikiem. Piemēram, cik es sevi atceros, nekad nav bijis brīvlaika, kurā nebūtu jālasa kāda grāmata vai jāveic lielāks projekta darbs.

Viņš jau ir ļoti piekusis pa darbdienām, kāpēc vēl brīvdienas būtu jāpavada pie mācībām?

Esam izvēlējušies, ka bez skolas dēls apmeklē arī sporta nodarbības. Pēc nodarbībām, kas ir divreiz nedēļā, dēls atnāk mājās pavisam piekusis. Nereti vakaros dzirdu frāzi: "Tēti, es vairs nevaru! Palīdzi!" To dzirdot, dažkārt neizturu un izpildu viņa vietā. Zinu, zinu, ka tā nav labi, bet nevar jau arī puiku katru vakaru mocīt."

Vai ņem vērā bērna individualitāti?

TVNET lasītāja Džūlija rakstīja: "Izlasot rakstu TVNET par 10 zīlīšu sugu putnu zīmēšanu, nolēmu dalīties savā pieredzē. Mana meita mācās 5.klasē. Kopš sabiedrībā aktualizējies jautājums par apjomīgajiem skolēnu mājasdarbiem, mūsu skolā situācija nedaudz uzlabojusies un

skolotāji cenšas vairs neuzdot mājas darbus uz pirmdienu

(ar dažiem izņēmumiem) un arī mājas darbu apjoms mazliet samazinājies.

Protams, ir vēl daudz darāmā šajā jautājumā, lai uzlabotu situāciju, bet pieņemu, ka mūsu skola ir uz pareizā ceļa.

Taču joprojām secinu, ka sporta nodarbībās vērtējumu liek atbilstoši kaut kādām normām un netiek ņemta vērā bērnu individuālā fiziskā sagatavotība. Diemžēl nezinu, kādai tad būtu jābūt pareizai vērtēšanai sporta nodarbībās, par to neviens īpaši nediskutē.

Varbūt TVNET varētu noskaidrot, kā pareizi vērtēt sporta nodarbībās skolēnus?"

Saistītie raksti
2. klases puisēna kontroldarbs šokē vecākus un draugus

2. klases puisēna kontroldarbs šokē vecākus un draugus

Pat ierēdņi nesaprot, kā skolotāji vērtē skolēnu darbus

Pat ierēdņi nesaprot, kā skolotāji vērtē skolēnu darbus

Tētis šokā: dēlam nakts laikā jāuzzīmē desmit putniņi

Tētis šokā: dēlam nakts laikā jāuzzīmē desmit putniņi

Tā mokās arī citi bērni

Bet Maruta rakstīja: "Izlasīju rakstu par mājasdarbiem. Tās nav tikai šī bērna mocības. Tā rīkojas pedagogi visā Latvijā, bet mūsu svētajā valstī ir tik bezspēcīga ministrija un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija!

Tiesībsarga birojā laikam tikai saņem algu, jo viņa norādījumus neņem vērā, rupji sakot, uzspļauj tiem. Sen laiks pedagogus laist caur psihiatra kabinetu un veikt kārtīgus testus, lai savu egoismu, visatļautību un bezkaunību piebremzētu.

Iesaku vecākiem apvienoties un par šādu ņirgāšanos vērsties tiesā.

Ja tas būtu manējiem, es jau būtu iesniegusi visus dokumentus visās atbildīgajās iestādēs un tā ņemtos, ka tā skolotāja par sētnieci nederētu.

Ja tu esi tēvs, tad pasaki kārtīgi, jo moka tavu bērnu!

Šī emocionālā bērnu spīdzināšana Latvijā ir jāaptur. Ja nē, tad jāraksta Eiropai, kas te, Latvijā, notiek. Ir 21.gadsimts, bet izrīkojas tā, it kā 13 gadsimtus pirms mūsu ēras."


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 58000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 165000 EUR
Māja
Māja, Saulkrasti, 2900 EUR