Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit

ANO: 2050. gadā pilsētās dzīvos 68% pasaules iedzīvotāju

Ilustratīvs attēls | Foto: HECTOR RETAMAL / AFP

68% pasaules iedzīvotāju 2050.gadā dzīvos pilsētās, salīdzinot ar 55% šobrīd, trešdien paziņoja ANO.

Kā prognozēts ANO ziņojumā, nākamajos 30 gados arvien plašākajās pilsētās iedzīvotāju skaits pieaugs par vēl 2,5 miljardiem un 90% no pilsētu izaugsmes notiks Āzijā un Āfrikā.

Pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugums koncentrēsies konkrētās valstīs un 35% no pilsētu izplešanās laikā no 2018. līdz 2050.gadam notiks Indijā, Ķīnā un Nigērijā.

Pilsētās dzīvojošo cilvēku skaits ir krasi pieaudzis no 751 miljona 1950.gadā līdz 4,2 miljardiem 2018.gadā. Neskatoties uz zemāku urbanizācijas līmeni, Āzijā ir 54% no visiem pasaules pilsētu iedzīvotājiem, kurai seko Eiropa un Āfrika ar 13% katra.

Vispārējā migrācija no lauku rajoniem uz pilsētām kopā ar iedzīvotāju skaita pieaugumu novedīs pie tā, ka 2030.gadā pasaulē būs 43 megapilsētas ar vairāk nekā desmit miljoniem iedzīvotāju katrā.

Šobrīd lielākā planētas pilsēta ir Tokija ar 37 miljoniem iedzīvotāju, kurai seko Deli ar 29 miljoniem iedzīvotāju, Šanhaja ar 26 miljoniem iedzīvotāju, Sanpaulu un Mehiko ar 22 miljoniem iedzīvotāju katra.

20 miljonu atzīmei tuvojas Kaira, Mumbaja, Pekina un Daka.

ANO ziņojumā prognozēts, ka tuvākajos divos gados Tokijas iedzīvotāju skaits sāks samazināties un tās vietā par planētas lielāko pilsētu aptuveni 2028.gadā kļūs Deli.

0 Komentāri