T, 10.08.2022.

Uz KNAB kā liecinieces izsauktas «KPV LV» grāmatvede un partijas valdes locekle Linda Liepiņa

LETA
Uz KNAB kā liecinieces izsauktas «KPV LV» grāmatvede un partijas valdes locekle Linda Liepiņa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
«KPV LV» valdes locekle Linda Liepiņa
«KPV LV» valdes locekle Linda Liepiņa Foto: LETA

Uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) kā liecinieces izsauktas partijas «KPV LV» grāmatvede, kā arī partijas valdes locekle Linda Liepiņa, šodien notikušajā preses konferencē pavēstīja partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Viņš uzsvēra, ka partija nav saņēmusi nelikumīgus līdzekļus no uzņēmēja Viestura Tamuža. Gobzems skaidroja, ka «KPV LV» birojā nav notikusi kratīšana un viņš pats nav aicināts uz KNAB sniegt liecības.

Gobzems piebilda, ka apmēram pirms gada viņš kopā ar Kaimiņu un partijas līdzpriekšsēdētāju Ati Zakatistovu bijuši KNAB birojā saistībā ar medijos publicēto video, kurā Kaimiņš, Zakatistovs un Tamužs apspriež partijas finansēšu, taču KNAB izmeklētājs toreiz esot norādījis, ka lietā neesot pārliecinoši pierādījumi un lieta tikšot izbeigta.

Kā ziņots, KNAB darbinieki šodien Saeimā aizturēja Kaimiņu. Tāpat KNAB šodien veica kratīšanu pie partijas «KPV LV» valdes locekļa Zakatistova un uzņēmēja Tamuža.

KNAB šodien izplatītajā paziņojumā presei par trim aizturētām personām partijas nosaukums un aizturēto vārdi gan netiek atklāti. KNAB apliecina, ka kriminālprocesā tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības, tādēļ, lai netiktu apdraudēta tā gaita un patiesības noskaidrošana, pagaidām plašāka informācija netiks sniegta.

KNAB paziņojumā presei apstiprina, ka kriminālprocess sākts pēc trim Krimināllikuma pantiem - par politiskās organizācijas nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, par starpniecību politiskās partijas nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kā arī par partijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka 2017.gada 5.jūnijā sāktā kriminālprocesa materiālos ir ziņas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem, kuru rezultātā politiskā partija «KPV LV» saņēma nelikumīgu finansējumu, tajā skaitā par Kaimiņa iespējamu noziedzīgu rīcību, pieprasot citai personai pieņemt darbā viņa kontrolētajā uzņēmumā fiktīvus darbiniekus un saņemot no viņiem atpakaļ skaidrā naudā minētām personām kā darba algu un citus maksājumus pārskaitītās summas, liecina parlamentam sniegtā informācija par šo lietu. Tādā veidā esot iegūti finanšu līdzekļi, kurus, iespējams, izmantoja politiskās partijas «KPV LV» finansēšanai, kā arī Kaimiņa personiskām vajadzībām.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka 2016.gada pavasarī AS «Eco Baltia» padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs paziņojis koncernā ietilpstošam uzņēmumam, ka vēlas nolīgt Ati Zakatistovu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. Pēc Tamuža norādījuma ticis noslēgts līgums starp šo koncernā ietilpstošo uzņēmumu un SIA «Per capita» par konsultāciju sniegšanu. Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ticis noslēgts arī atkārtoti, faktiski pagarinot iepriekš noslēgto līgumu. Izmeklēšanā esot konstatēts, ka līgumā paredzētās konsultācijas nav sniegtas.

Ik mēnesi šis uzņēmums atbilstoši līguma prasībām un SIA «Per capita» piestādītajiem rēķiniem pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz SIA «Per capita» bankas kontu līdz brīdim, kad masu saziņas līdzekļos parādījās ziņas par Kaimiņa, partijas «KPV LV» valdes locekļa Zakatistova un Tamuža sarunām, kurās Zakatistovs paziņoja, ka saņem no Tamuža 2000 eiro mēnesī.

Savukārt Tamužs tikšanās reizē ar Kaimiņu un citām personām esot jautājis par viņam iegūstamo nosacīto labumu, vai tā būs nauda vai vara, vai ekonomikas ministra postenis. Pirmstiesas izmeklēšanā iegūti pierādījumi, ka minētie naudas līdzekļi tika izmantoti «KPV LV» vajadzībām, bet nav norādīti partijas finanšu dokumentācijā, liecina informācija, kas tika sniegta parlamentam par šo lietu. No lietā esošiem materiāliem izrietot, ka Kaimiņš, Zakatistovss un Tamužs apzinājās, ka šāda veida maksājumi ir nelikumīgi, un mēģināja tos slēpt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu