C, 18.08.2022.

Policija par «Vairāk saules»: kratīšana nekad nav bijusi laipnības žests

TVNET
Policija par «Vairāk saules»: kratīšana nekad nav bijusi laipnības žests
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Restorānu tīkla "Vairāk saules" IT speciālists Edgars Štrombergs tiek konvojēts pēc Rīgas apgabaltiesas sēdes, kura atstāja spēkā piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu
Restorānu tīkla "Vairāk saules" IT speciālists Edgars Štrombergs tiek konvojēts pēc Rīgas apgabaltiesas sēdes, kura atstāja spēkā piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu Foto: Paula Čurkste/LETA

«Vairāk saules» lietā policija jūnija pirmajā pusē veikusi 34 kratīšanas un aizturējusi četrus cilvēkus. Kratīšanas tika veiktas, jo bija aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro lieli zaudējumi. Uzņēmuma līdzīpašnieks un šefpavārs Endijs Bērziņš policijai pārmetis, ka tās darbības esot izrēķināšanās, kas tiek veikta ar policijas līdzdalību.

Tāpat vēl nesen tika izplatīta informācija, ka kratīšanu laikā esot pratināts bērns bez vecāku klātbūtnes.

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava portālam TVNET, komentējot izskanējušos pārmetumus, norādīja, ka «kratīšana nekad nav bijusi laipnības žests. Kratīšana ir procesuāla darbība, kuru sankcionē izmeklēšanas tiesnesis, izvērtējot situāciju un apstākļus.»

«Kratīšana pēc būtības ir represīva izmeklēšanas darbība - konkrēta vieta, telpa, objekts vai persona tiek pakļauta pārmeklēšanai ar mērķi gūt pierādījumus. Policijai šajā procesā ir svarīgi nepieļaut atkāpes no procedūras, jo pretējā gadījumā pierādījumi tiks atzīti par nepieļaujamiem un pierādīšanai neizmantojamiem,» skaidroja Pildava.

Komentējot izskanējušo informāciju par to, ka pratināts bērns bez vecāku klātbūtnes, Pildava atbildēja, ka «šajā un citos gadījumos aizstāvība izmanto savu taktiku, šoreiz jo īpaši izmantoti sabiedrisko attiecību instrumenti. Vienlaikus policija nedrīkst nevienu procesu padarīt publisku un iesaistīties strīdu diskusijās.»

Pildava gan norāda - ja kādam ir sūdzības, viņam ir tiesības vērsties Iekšējās drošības birojā.

Ziņots, ka Valsts policija aizdomās par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā «Vairāk saules» šā gada 12.jūnijā aizturēja četras ar restorānu tīklu saistītas personas. Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro zaudējumi.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trīs aizturētajām personām kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu. Taču diviem no tiem tika noteikta katram 30 000 drošības nauda, pēc kuras samaksas šīs personas atbrīvotas. Ceturtajam aizdomās turētajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kā vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga», policija uzskatot, ka «Vēl vairāk saules» piegādes vadītājs Dmitrijs Balaba it kā esot sarūpējis nelegāli radītu datorprogrammu, kuru nodevis IT speciālistam Edgaram Štrombergam, kurš modificējis kases aparātus, lai samazinātu dienas ienākumus katrā restorānā. Pēc tam daļa skaidrās naudas izmaksāta darbiniekiem aplokšņu algās. Šo shēmu it kā palīdzējusi noslēpt uzņēmuma grāmatvede Marika Vītoliņa.

Policija uzskatot, ka uzdevumus IT speciālistam Štrombergam devis Aivo Šneiders, kurš ir «Vairāk saules» līdzīpašnieks, bet ikdienā strādā virtuvē.

Uzņēmuma pārstāvji kategoriski noliedz policijas pārmetumus un pieļāva, ka notikušais ir konkurentu provokācija. Vēlāk publiski izskanēja, ka īsu brīdi pēc tam, kad Valsts policija bija sākusi kratīšanu uzņēmuma «Vairāk saules» restorānos, vairāki Rīgas tirdzniecības centri saņēmuši e-pastus no konkurējošā picēriju tīkla «Čili pica», ko pārvalda Lietuvā reģistrētā uzņēmuma «Čili Holdings» meitasfirma.

Kā liecina informācija «Firmas.lv», restorānu tīkla «Vairāk saules» īpašniece SIA «Vēl vairāk saules» dibināta 2002.gadā. Uzņēmums pieder tā dibinātāja Endija Bērziņa vadītajai AS «VVS Holding», kurā viens no padomes locekļiem ir zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds. Pērn SIA «Vēl vairāk saules» strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un 216 122 zaudējumiem. Savukārt tās īpašnieces «VVS Holding» apgrozījums 2017.gadā bija 5,54 miljoni eiro, bet peļņa - 202 605 eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu