Sv, 14.08.2022.

Austrija vēlas migrantu centrus ārpus ES

LETA/AFP
Austrija vēlas migrantu centrus ārpus ES
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Migranti autobusā Francijā. Ilustratīvs attēls
Migranti autobusā Francijā. Ilustratīvs attēls Foto: LUCAS BARIOULET / AFP

Austrija apspriež ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm iespēju izveidot migrantu uzņemšanas centrus ārpus bloka teritorijas, paziņojis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Kanclers otrdien sabiedriskajam telekanālam ORF atklāja, ka tiek domāts par drošu patvēruma vietu izveidošanu ārpus Eiropas, kur izmitināt migrantus un sniegt viņiem aizsardzību, «bet ne labāku dzīvi Centrāleiropā».

Kurcs sacīja, ka strādā pie šīs idejas kopā ar citu valstu līderiem, bet vārdus nenosauca.

Tomēr pagājušajā nedēļā Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens sacīja, ka ved sarunas ar vairākām valstīm, tostarp Austriju, par kopīgu centru izveidošanu migrantiem, kuri nevar pieteikties patvērumam ES vai kuru lūgumi ir noraidīti.

Jautāts, vai šādi centri varētu tikts izveidoti Albānijā, Kurcs atbildēja: «Redzēsim.»

Gan Kurca pārstāvētā konservatīvā Tautas partija, gan galēji labējā Brīvības partija, kas abas veido Austrijas valdību, imigrācijas ierobežošanu izvirzījušas par savām prioritātēm.

Valdība paziņojusi, ka vēlas padarīt Austriju mazāk pievilcīgu migrantiem, un pastiprināt atraidīto patvēruma meklētāju deportēšanu.

ES valstis pašreiz nonākušas strupceļā saistībā ar reformām bloka patvēruma politikā, un Itālijas jaunās valdības nostāja padara jebkādu vienošanos īsā termiņā vēl mazāk iespējamu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu