Erdogans un Putins sveic autokrātu Maduro ar uzvaru Venecuēlas vēlēšanās

TVNET/LETA
Erdogans un Putins sveic autokrātu Maduro ar uzvaru Venecuēlas vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans apsveicis Venecuēlas līderi Nikolasu Maduro ar pārvēlēšanu prezidenta amatā, lai gan starptautiskā sabiedrība nosodījusi svētdien notikušās vēlēšanas kā nedemokrātiskas.

Taču Erdogans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir to reto līderu vidū, kuri apsveikuši Maduro ar uzvaru.

Turcijas prezidents aizvadītajā naktī sazvanījās ar Maduro, lai apsveiktu viņu un paustu vēlmi attīstīt sadarbību abu valstu starpā visās jomās, ziņu aģentūrai «Anadolu» atklāja avots Erdogana birojā.

ASV nodēvējušas Venecuēlas prezidenta vēlēšanas par krāpšanu un pastiprinājušas sankcijas pret Venecuēlu.

Oficiālie rezultāti liecina, ka Maduro uzvarējis ar 68% balsu. Lielākās opozīcijas partijas vēlēšanas boikotēja un vēlētāju aktivitāte bija zema.

Reaģējot uz ASV kritiku, Venecuēla izraidījusi divus ASV diplomātus, apgalvojot, ka tā kļuvusi par «politiskās un finansiālās nolinčošanas upuri».

Eiropas Savienība (ES) arī paziņojusi, ka apsver jaunu sankciju piemērošanu Venecuēlai saistībā ar vēlēšanās notikušajiem pārkāpumiem un to neatbilstību starptautiskajiem standartiem.

Arī tā dēvētās Limas grupas 14 valstis, ieskaitot Argentīnu, Brazīliju un Kanādu, paziņojušas, ka neatzīs vēlēšanu rezultātus.

Taču Turcija, pasliktinoties tās attiecībām ar Rietumiem, veido arvien ciešākas attiecības ar Venecuēlu.

Valsts vizītē Turcijā oktobrī Maduro paziņoja, ka abu valstu attiecībās sācies jauns laikmets, norādot, ka abas valstis tic citādākai, daudzpolārai pasaulei.

Maduro arī piedalījās Erdogana organizētajā musulmaņu valstu līderu samitā 2017.gada decembrī. Samitā tika nosodīts ASV lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu