Erdogans: ASV zaudējušas vidutāja lomu Tuvajos Austrumos

TVNET/LETA
Erdogans: ASV zaudējušas vidutāja lomu Tuvajos Austrumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Pārceļot savu vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi, ASV zaudējušas savu vidutājas lomu Tuvajos Austrumos, pirmdien Londonā paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

«Ar pēdējo soli Amerika ir izvēlējusies būt daļa no problēmas, nevis risinājuma un ir zaudējusi savu lomu Tuvo Austrumu miera procesā,» domnīcā «Chatham House» paziņoja Erdogans.

«Mēs vēlreiz noraidām šo lēmumu, kas ir pretrunā starptautiskajām tiesībām un ANO rezolūcijām,» viņš paziņoja.

Erdogans uzskata, ka ASV vēstniecības pārcelšana uz Jeruzalemi ir ļoti neveiksmīgs lēmums, kas palielinās spriedzi kopienu starpā.

«Starptautiskajai sabiedrībai jādara savs darbs, cik ātri vien iespējams, un jārīkojas ātri, lai pieliktu punktu Izraēlas pieaugošajai agresijai,» viņš norādīja.

«Neatkarīgas Palestīnas valsts izveidošana ar Jeruzalemi kā tās galvaspilsētu ir vienīgais veids ilgstošam mieram un stabilitātei,» paziņoja Erdogans.

Jau vēstīts, ka Jeruzalemē pirmdien ceremonijā ar 800 viesu piedalīšanos tiks atklāta ASV vēstniecība, kas līdz šim atradās Telavivā.

Palestīnieši pret vēstniecības pārcelšanu rīko protestus Izraēlas okupētajās Rietumkrasta teritorijās un Gazas joslā.

Uzliesmojot vardarbībai gar Gazas joslas robežu, pirmdien dzīvību zaudējuši 16 palestīnieši un vairāk nekā 500 ievainoti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu