Pk, 19.08.2022.

Noraida Dombravas rosinājumu izslēgt normu par ārvalstu studentu tiesībām uz nodarbinātību

TVNET/LETA
Noraida Dombravas rosinājumu izslēgt normu par ārvalstu studentu tiesībām uz nodarbinātību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimas deputāts Jānis Dombrava
Saeimas deputāts Jānis Dombrava Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima šodien noraidīja deputāta Jāņa Dombravas (VL-TB/LNNK) priekšlikumu no likuma izslēgt normu par ārvalstu pilna laika studentu tiesībām uz nodarbinātību līdz 20 stundām nedēļā.

Deputāts bija rosinājis no likuma izslēgt normu, kas paredz, ka ārzemniekam, kurš saņēmis ilgtermiņa vīzu vai termiņuzturēšanās atļauju sakarā ar pilna laika studijām Latvijā akreditētā izglītības iestādē vai sakarā ar studentu apmaiņu, ir tiesības uz nodarbinātību līdz 20 stundām nedēļā.

Dombrava savu rosinājuma pamatojumā norādīja, ka nav pareizi, ka persona varot izmantot studijas tikai kā piesegu, apmaksājot studiju izdevumus, vienlaikus savu laiku veltot darbam. «Jāatzīmē, ka nereti ir konstatēti gadījumi, kad iespēja ārzemniekam strādāt 20 stundas tiek izmantota, lai faktiski viņu nodarbinātu pilnu darba dienu vai ilgāk,» pauda politiķis.

Tāpat atbalstu nesaņēma priekšlikums, kas paredzēja anulēt termiņuzturēšanās atļauju, ja ārzemnieks, kurš šo atļauju saņēmis kā students, nebūtu sasniedzis pietiekamu progresu studijās. Par nepietiekamu progresu studijās tiktu uzskatīts, ja students vairāk nekā divus gadus pēc kārtas studē vienā un tajā pašā studiju programmas kursā.

Dombrava bija rosinājis noteikt, ka kopējais studiju laiks drīkst būt par vienu gadu ilgāks nekā studiju programmā noteiktais gadu skaits. Termiņuzturēšanās atļauja tiktu anulēta, ja students mainītu studiju programmu vai izglītības iestādi. Šis rosinājums šodien neguva Saeimas atbalstu.

Attiecīgie priekšlikumi bija iesniegti izmaiņām Imigrācijas likumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu