P, 26.09.2022.

Tiesa patur Gapoņenko apcietinājumā

TVNET/LETA
Tiesa patur Gapoņenko apcietinājumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Foto: Paula Čurkste / LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma turpināt piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu, nereģistrētā veidojuma «Nepilsoņu kongress» (NK) vadītājam Aleksandram Gapoņenko, liecina aģentūra LETA rīcība esošā informācija.

Tiesa Gapoņenko piemēroja apcietinājumu 21.aprīlī, kriminālprocesā par iespējamām darbībām, kas vērstas pret Latviju.

Ja Gapoņenko netiks atbrīvots ātrāk, tad drošības līdzekļa piemērošana tiesai būs jāpārskata pēc diviem mēnešiem.

Drošības policija (DP), neminot aizturētās personas vārdu, aģentūru LETA informēja, ka aizturēšana notikusi kriminālprocesā, kas sākts 4.aprīlī par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem.

Saistībā ar sākto kriminālprocesu un personas aizturēšanu tika veiktas arī kratīšanas ar personu saistītos objektos. Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP plašākus komentārus nesniedz.

DP informēja, ka pret aizturēto personu arī iepriekš tika rosināts sākt kriminālvajāšanu par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu. Pērn februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodeva tiesai krimināllietu, kurā Gapoņenko apsūdzēts saistībā ar nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu skatīs 19.jūnijā.

Prokuratūras ieskatā apsūdzētais 2015.gada 27.februāra vakarā sociālajā tīklā «Facebook», izmantojot savu izveidoto profilu, tīši publicēja rakstveida izteikumus, apzinoties, ka to saturs ir vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu pret latviešu, lietuviešu un igauņu tautības pārstāvjiem.

Tikmēr Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) lūdza DP izvērtēt Gapoņenko sacerējumus sociālajā tīklā «Facebook» par to, ka amerikāņi Rīgā «veikšot etnisko tīrīšanu».

Gapoņenko sociālajā tīklā «Facebook», it kā atsaucoties uz kādu «amerikāņu draugu», tika ierakstījis, ka maija vidū Rīgas ielās notikšot plašas NATO militārās mācības, kuru laikā daļa amerikāņu karavīru maskēšoties par krievvalodīgajiem un inscenēšot nekārtības, kas vēlāk masu medijos tikšot atainotas kā reālas masu nekārtības, kuras organizējusi Krievija. Gapoņenko apgalvoja, ka amerikāņu karavīri kopā ar DP veikšot krievvalodīgo arestus, kas noslēgšoties ar koncentrācijas nometnes izveidi un eksekūciju «Skonto» stadionā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Gapoņenko aizturēšana 4.aprīlī sāktajā kriminālprocesā nav saistīta ar šo paziņojumu «Facebook».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu