C, 11.08.2022.

Grībauskaite: Reaģējot uz Skripaļu saindēšanu, Lietuva var izraidīt Krievijas diplomātus

LETA/BNS
Grībauskaite: Reaģējot uz Skripaļu saindēšanu, Lietuva var izraidīt Krievijas diplomātus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite Foto: EPA/Scanpix

Reaģējot uz dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Lielbritānijā, Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus, kas nodarbojas ar spiegošanu, vai paplašināt tā dēvēto Magņitska sarakstu, ceturtdien paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

«Līdzekļi var būt dažādi, tostarp atsevišķu mūsu identificētu [Krievijas] izlūkošanas līdzstrādnieku izraidīšana, kā arī «Magņitska saraksta» paplašināšana,» Grībauskaite sacīja žurnālistiem Eiropas Savienības samitā Briselē, atbildot uz jautājumu, kāda varētu būt Lietuvas reakcija uz Skripaļu saindēšanu.

«Uzskatu, ka Krievijas izlūkošanas tīkla izjaukšana visās Eiropas valstīs, Krievijas izlūkošanas tīkla izjaukšana, ir mūsu kopējais izdevums,» teica Lietuvas prezidente.

Viņa piebilda, ka jautājums par Krievijas diplomātu izraidīšanu no Lietuvas tiks izlemts tuvākajā laikā.

Maskavas un Londonas attiecības nopietni saasinājušās saistībā ar Lielbritānijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušo Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu. Londona apsūdz Kremli, ka tas Lielbritānijas teritorijā īstenojis slepkavības mēģinājumu, izmantojot aizliegtus ķīmiskos ieročus. Lielbritānija šomēnes izraidīja 23 Krievijas diplomātus. Krievija spērusi atbildes soļus, arī izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes un Lielbritānijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā darbību Krievijā.

Lietuvas Seims 16.novembrī pieņēmis tā dēvēto Magņitska likumu, kas aizliedz iebraukt Lietuvā ārvalstniekiem, kuri saistīti ar liela apmēra korupciju, naudas atmazgāšanu vai cilvēktiesību pārkāpumiem. Atbilstoši šim likumam Lietuvas Migrācijas departaments publiskojis sarakstu ar 49 Krievijas pilsoņiem, kuriem ir aizliegts iebraukt Krievijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu