«Vienotība» neatbalstīs Rasnača demisiju, Matīss izstājies no frakcijas

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri FOTO: Zane Bitere / LETA

«Vienotības» Saeimas frakcija nolēma neatbalstīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Pievienota 6. -10. rindkopa

«Vienotības» deputāti balsos pret demisijas pieprasījumu vai atturēsies, norādīja Abu Meri.

Kā ziņots, Saeima šodien lems par diviem opozīcijas iesniegtajiem pieprasījumiem par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram Rasnačam. Viens no Rasnača demisijas pieprasījumiem iesniegts pēc parlamenta deputāta Romāna Mežecka iniciatīvas un to parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām «Saskaņa» un «No sirds Latvijai» un pie frakcijām nepiederošie deputāti, tajā skaitā pats Mežeckis.

Lēmumprojekta anotācijā norādīts, ka tieslietu ministrs pārraudzību pār Maksātnespējas administrāciju īstenojot vāji vai vispār neīsteno un sistēmas darbība un attīstība notiekot pašplūsmā. «Ministrs nespēj ne vadīt ministriju noteikto funkciju īstenošanai, ne pārraudzīt Maksātnespējas administrāciju,» cita starpā teikts uz divām lapām sagatavotajā opozīcijas argumentācijā.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) atsevišķi ir iesniegusi savu Rasnača demisijas pieprasījumu, ko parakstījuši desmit deputāti. Par šādu soli vienojusies LRA pārstāvju sapulce kopā ar Saeimas frakcijas deputātiem.

LRA frakcija uzskata, ka tieslietu ministrs ir atbildīgs par nesakārtotu likumdošanu attiecībā uz maksātnespējas administratoru darbu, līdz ar to viņam jāuzņemas atbildība par tiem likumpārkāpumiem, kas saistās ar nozari. Maksātnespējas administrēšanas process visus šos gadus ir nesis labumu tikai pašiem administratoriem, nevis veicinājis valsts ieguvumus, pauž politiskās apvienības pārstāvji.

Savukārt «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāts Anrijs Matīss aģentūrai LETA apliecināja, ka atbalstīs opozīcijas pieprasīto tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisiju.

«Vienotības» preses sekretārs Sandris Sabajevs aģentūru LETA informēja, ka «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāti šodien pēc tās priekšsēdētāja Hosama Abu Meri priekšlikuma «par frakcijas disciplīnas neievērošanu nolēma neturpināt sadarbību» ar Matīsu.

Matīss aģentūrai LETA sacīja, ka pats uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no frakcijas, ņemot vērā «frakcijas nostāju par «Vienotības» pamatvērtībām». Viņš skaidroja, ka «Vienotība» deklarējusi tiesiskumu kā savu vērtību, taču Rasnača demisiju tā nav gatava atbalstīt.

Matīss vēl nav izšķiries, kādai partijai varētu pievienoties. «Nekādi tālākie lēmumi nav pieņemti, bet piedāvājumi ir trīs,» teica Matīss, atbildot uz jautājumu, vai varētu pievienoties «Saskaņai».

Tātad turpmāk «Vienotības» frakcijā strādās 19 deputāti.

Uz augšu
Back