NEPLP piemēro «Lattelecom» 8000 eiro sodu par neatļautu televīzijas programmu pārraidīšanu

FOTO: flickr/Joe Lodge

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piemērojusi telekomunikācijas uzņēmumam «Lattelecom» 8000 eiro sodu par triju televīzijas programmu pārraidīšanu, kas nav iekļautas retranslējamo programmu sarakstā, aģentūru LETA informēja NEPLP Komunikācijas un administratīvā departamenta vadītājs Kalvis Gavars.

Viņš skaidroja, ka «Lattelecom» šogad Olimpisko spēļu laikā pārraidīja televīzijas sporta kanālus «Eirosport 3», «Eirosport 4» un «Eirosport 5», kas nav iekļautas retranslējamo programmu sarakstā.

Tāpat Gavars piebilda, ka «Lattelecom» tas ir otrais šāda veida pārkāpums pēdējā pusgada laikā.

«Lattelecom» juridiskās daļas direktors Toms Meisītis aģentūrai LETA norādīja, ka Ziemas Olimpisko spēļu laikā klientiem papildus tika nodrošināti īpaši uz olimpiādes laiku izveidoti jauni «Eurosport» augstas izšķirtspējas televīzijas kanāli, kuru izplatīšanai Latvijā «Lattelecom» bija ieguvis likumīgas tiesības. «Tehnisku iemeslu dēļ par šo kanālu retranslācijas uzsākšanu laicīgi netika veikta atzīme NEPLP elektroniskajā reģistrācijas sistēmā. Konstatētā nepilnība tika nekavējoties novērsta,» viņš uzsvēra.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka padome telekomunikācijas uzņēmuma «Lattelecom» meitasuzņēmumam SIA «Media 360» iepriekš piemēroja 1000 eiro sodu par atspoguļoto azartspēļu reklāmu raidījumā «Hattrick», kas atbilstoši Azartspēļu un izložu likumam un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam Latvijā reģistrētu televīzijas programmu saturā ir aizliegta. «Media 360» attiecīgo padomes lēmumu ir pārsūdzējis.

Tāpat ziņots, ka «Lattelecom» konsolidētais apgrozījums pērn bija 195,67 miljoni eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt koncerna peļņa palielinājās par 26,4%, sasniedzot 40,7 miljonus eiro.

«Lattelecom» grupā ir uzņēmumi «Lattelecom», «Lattelecom BPO», «Citrus Solutions», «Lattelecom Technology», «Media 360» un «Baltijas Datoru akadēmija». «Lattelecom» pieder 23% SIA «Latvijas mobilais telefons» daļu.

«Lattelecom» pieder valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un Dānijā reģistrētajam «Telia Company» meitas uzņēmumam «Tilts Communications» (49%).

Uz augšu
Back