Pk, 12.08.2022.

Miris piektdienas ķīlnieku sagrābšanā ievainotais Francijas policists

LETA/AFP
Miris piektdienas ķīlnieku sagrābšanā ievainotais Francijas policists
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Francijas policijas virsnieks, kurš piekrita palikt islāma ekstrēmista gūstā apmaiņā pret viņa sagrābtās ķīlnieces atbrīvošanu, slimnīcā miris no gūtajiem ievainojumiem, sestdien paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.

Žandarmērijas pulkvedis Arno Beltrams bija viens no pirmajiem policistiem, kas piektdien ieradās notikuma vietā pie lielveikala Trebes mazpilsētā Francijas dienvidrietumos, kur bruņots vīrietis, kas rīkojās teroristiskā grupējuma «Islāma valsts» vārdā, bija sagrābis ķīlniekus.

Tādējādi kopējais piektdienas terorakta upuru skaits sasniedzis četrus cilvēkus.

Vēl 15 cilvēki guvuši ievainojumus.

Kā ziņots, kāds Marokā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ticis novērots kā islāma ekstrēmists, piektdien veica trīs atsevišķus uzbrukumus Karkasonā un netālu esošajā Trebē.

Vispirms viņš Karkasonā nolaupīja automašīnu, ievainojot tās vadītāju un nogalinot pasažieri. Pēc tam noziedznieks netālu atklāja uguni uz policistu grupu, sašaujot vienu no likumsargiem, bet pēc tam devās uz 15 minūšu brauciena attālumā esošo Trebi, kur lielveikalā «Super U» sagrāba ķīlniekus, nogalinot vēl divus cilvēkus.

Policijas operācijas laikā terorists tika likvidēts.

Prokuratūra uzbrucēju identificējusi kā Marokā dzimušo Reduani Lakdimu, kurš policijai bijis iepriekš zināms kā sīks narkotiku tirgotājs. Taču kopš 2014.gada viņa vārds atradies arī tā dēvētajā «Fiche S» sarakstā, kurā tiek iekļauti islāma ekstrēmisti.

Neskatoties uz to, Parīzes prokuratūra paziņojusi, ka pirms piektdienas traģēdijas nekas neesot liecinājis, ka Lakdims gatavotu teroraktu.

Piektdienas vakarā aizturēta kāda ar Lakdimu saistīta sieviete, aizdomās par iespējamo līdzdalību terorakta organizēšanā, taču prokuratūra atteikusies atklāt viņas vārdu.

Pēc ķīlnieku sagrābšanas Lakdims pieprasīja varasiestādēm atbrīvot Salahu Abdelslamu, kurš ir vienīgais izdzīvojušais no «Islāma valsts» kaujiniekiem, kas 2015.gada novembrī sarīkoja slaktiņu Parīzē, noslepkavojot 130 cilvēkus.

Neilgi pēc Lakdima likvidēšanas ķīlnieku atbrīvošanas operācijas laikā atbildību par uzbrukumu uzņēmās «Islāma valsts».

Grupējuma propagandas atzars «Amaq», norādīja, ka uzbrukums īstenots, atsaucoties uz «Islāma valsts» aicinājumu vērsties pret valstīm, kuras apvienojušās cīņai pret šo ekstrēmistu organizāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu