Nav pagājis ilgs laiks, kad jau fiksēts pārkāpums – kāds busiņa vadītājs nolēmis Brīvības ielā apbraukt sastrēgumu, izmantojot sabiedriskā transporta joslu. Vadītājs tiek apturēts un viņam piespriests 40 eiro sods.
Inspektori paskaidro, ka par šādu pārkāpumu likumā nav paredzēts brīdinājums. Vienlaikus arī soda apmērs par šādu pārkāpumu ir nemainīgs – 40 eiro, pat ja pārkāpums izdarīts desmito reizi.
Turpinot ceļu, inspektori stāsta – vadītāji ir dažādi, arī ja runa ir par mobilā telefona lietošanu pie stūres. Ir tādi, kuri to lieto tikai, ja ir apstājušies, bet ir arī tādi, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē un telefona dēļ nepamana zīmes, gājējus, citus ceļu satiksmes dalībniekus.
Policija atgādina – telefonu lietošana var novest pie avārijām, reizēm arī ar smagām sekām.
Vadītāji gan esot palikuši apzinīgāki, inspektori saka un uzsver, ka tas, visticamāk, tāpēc, ka uz ceļiem ir arvien vairāk fotoradaru - gan stacionāro, gan pārvietojamo, kā arī netrafarēto mašīnu, un sodi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu ir visai bargi.
Sodi ir arī lielāki, cilvēkiem ir parādījusies apziņa, viņi piebilst un atgādina, ka gadījumā, ja braukšanas ātrums pārsniegts par 51 kilometru stundā, uz laiku jāatvadās arī no tiesībām.
Nav pagājis ilgs laiks kopš brīža, kad apturēts busiņa vadītājs, kad Brīvības ielā tiek pamanīta kāda sieviete, kura runā pa telefonu, sēžot pie stūres. Vadītāju palūdz apstāties. Likumsargi konstatē, ka sievietei iepriekš nav fiksēti pārkāpumi, un tiek nolemts izteikt brīdinājumu, atgādinot, ka mobilo telefonu lietošana ir bīstama un apdraud ne tikai pašus, bet arī citus satiksmes dalībniekus.