S, 20.08.2022.

Izmeklētāji: Malaizijas lidmašīna tika notriekta ar Krievijas armijas raķeti

Izmeklētāji: Malaizijas lidmašīna tika notriekta ar Krievijas armijas raķeti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Malaizijas aviokompānijas reisa MH17 lidmašīna virs Austrumukrainas 2014. gada 17. jūlijā tika notriekta ar raķešu iekārtu «Buk», kas pieder Krievijas bruņoto spēku 53. pretgaisa aizsardzības brigādei, secinājuši Nīderlandes izmeklētāji.

(Papildināta ziņa.)

2014. gada 17. jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna «Boeing 777», nogalinot visus lidmašīnā esošos 298 cilvēkus.

Izmeklētāji secinājuši, ka lidmašīnas notriekšanā izmantotais «Buk» no Krievijas nogādāts Ukrainā, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Starptautiskā izmeklēšanā, ko veic Austrālija, Beļģija, Malaizija, Ukraina un Nīderlande, tika secināts, ka lidmašīna tika notriekta ar raķeti «Buk», kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un izšauta no Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolētās teritorijas.

Taču tagad izmeklētāji pirmo reizi paziņojuši, ka raķete piederējusi Krievijas armijas brigādei. Izmantojot fotogrāfijas un video, izmeklētājiem izdevies noteikt maršrutu, pa kuru raķete tika nogādāta no Krievijas pāri robežai Ukrainā.

Krievija visus līdzšinējos izmeklēšanas secinājumus ir noraidījusi.

Paulisens sacīja, ka izmeklētāji ir pārliecinājušies, ka konkrētajai raķetei ir unikāls «Buk» numurs, kas raķetēm kalpo kā pirkstu nospiedumi cilvēkiem.

Starptautiskā izmeklēšana, ko vada Nīderlande, koncentrējusies uz aptuveni 100 cilvēkiem, kuri tiek turēti aizdomās par «aktīvu lomu» šajā incidentā, bet izmeklētāji vēl nav publiskojuši aizdomās turamo vārdus.

Izmeklētājs Freds Vesterbeke sacīja, ka izmeklēšana nonākusi pēdējā fāzē, bet piebilda, ka vēl ir, ko darīt.

Iepriekšējos gados «mēs esam ieguvuši daudz pierādījumu, bet mēs vēl neesam gatavi» izvirzīt apsūdzības, atklāja izmeklētājs.

Nīderlandes amatpersonas paziņojušas, ka pēc vienošanās ar citām izmeklēšanā iesaistītajām valstīm nolemts, ka visi aizdomās turamie «Malaysia Airlines» lidmašīnas notriekšanas lietā tiks tiesāti Nīderlandē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais