VP: Mārtiņa Bunkus slepkavība ir bijusi iepriekš rūpīgi plānota

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins FOTO: TVNET

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins apstiprināja, ka noslepkavots maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Nozieguma pastrādāšanai izmantots «Volkswagen» auto ar kravas kasti, kas pārklāta ar tentu. Vēlāk turpat netālu no slepkavības vietas automašīna ir sadedzināta. Slepkavības pastrādāšanai izmantots automātiskais ierocis.

Grišins atkārtoti atgādināja, ka policija aicina atsaukties visus cilvēkus, kuriem varētu būt kāda informācija par notikušo.

Viena no galvenajām versijām – slepkavība ir plānota un tā saistīta ar Bunkus profesionālo darbību. Pašlaik policijai aizdomās turētu personu nav.

Joprojām policija strādā notikuma vietā un kādu laiku darbu turpinās. Esot arī vairākas apakšversijas.

«Sīkāku informāciju nesniegsim pagaidām, lai netraucētu izmeklēšanai,» viņš piebilda.

Policijā arī esot saņemts iesniegums par draudu izteikšanu Bunkum – 2016.gadā.

Policija pašlaik noziedznieku pazīmes nesniedz, jo informācija tiek apkopota.

Komentējot iepriekš sākto kriminālprocesu par draudu izteikšanu Bunkum, Grišins gan norādīja, ka nekādu aizdomās turētu personu saistībā ar draudiem nebija.

Policija pašlaik nekomentē, cik cilvēku ir iesaistīti nozieguma pastrādāšanā.

Grišins akcentēja, ka iepriekš plānotas slepkavības ir ļoti sarežģīti atklājamas, bet tas ir izdarāms. «Pasūtījuma slepkavības bieži vien ir saistītas ar starptautisku organizētu noziedzību,» teica Grišins un akcentēja, ka pašlaik nav nekādu indikatoru, ka slepkavība nebūtu atklājama.

Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko «Trasta komercbankas» likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Rasa atteicās sniegt komentārus.

Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007. gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma «Rego Trade» maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Bunkus valsts amatpersonas ieņēmumu deklarācijā par 2016. gadu liecina, ka viņam pieder 2013. gada «Range Rover» automašīna. Tāpat viņam reģistrēti uzkrājumi 88 269 eiro apmērā «Luminor» bankā. 2016. gadā Bunkus arī saņēma dāvinājumus gan no sava brāļa 27 000 eiro apmērā, gan no tēva 71 998 eiro apmērā. Tāpat administrators 2016. gadā bija reģistrējis aizdevumus 1 297 286 eiro apmērā un 58 550 eiro apmērā, savukārt parādsaistības kopumā 527 374 eiro apmērā. Publiski pieejama informācija liecina, ka Bunkus dzīvojis Mežaparkā.

Kā liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāzē, Bunkus savulaik ziedojis partijai «Jaunais laiks» un apvienībai «Vienotība». 2010.gadā viņš «Jaunajam laikam» ziedojis 1000 latu (1420 eiro), bet 2011.gadā 500 latu (710 eiro). 2011.gadā viņš ziedojis arī 3000 latu (4260 eiro) apvienībai «Vienotība».

Slepkavība notikusi plkst. 8.40 Aizsaules ielā 1. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas apvidus automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālruni 67014002. VP uzsver, ka jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā.

Policija strādā notikuma vietā, un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. VP aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

Netālu no nozieguma vietas atrasts arī sadedzināts mikroautobuss.

Uz augšu
Back