Braucējiem neievērojot ceļazīmes, būvdarbu vietā uz Rīgas apvedceļa regulāri ir bloķēta satiksme

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Autovadītājiem neievērojot ceļazīmes, būvdarbu vietā uz Rīgas apvedceļa Baltezers-Saulkalne (A4) regulāri ir bloķēta satiksme, liecina VAS «Latvijas valsts ceļi» (LVC) apkopotā informācija.

LVC pārstāvji norādīja, ka Rīgas apvedceļa Baltezers-Saulkalne (A4) posmā no Avotiem līdz ceļa pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas notiek remontdarbi, tāpēc satiksmes organizācijā uz apvedceļa ir ieviestas izmaiņas, kuras skar arī krustojumu ar autoceļu Ulbroka-Ogre (P5). Proti, no autoceļa Ulbroka-Ogre (P5) krustojumā ar Rīgas apvedceļu šobrīd nedrīkst nogriezties ne pa labi, ne pa kreisi un var braukt tikai taisni, taču autobraucēji regulāri neievēro šīs izmaiņas un ceļazīmes, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus.

Šo pārkāpumu dēļ

autotransports iebrauc remontdarbu zonā, kurā satiksme notiek pa vienu sašaurinātu joslu, un divas automašīnas tur nevar izmainīties, tādēļ tiek bloķēta satiksme.

Šonedēļ tādi gadījumi bijuši katru dienu un pat vairākas reizes dienā, atzīmēja LVC.

Rīgas apvedceļš ir valsts galvenās nozīmes autoceļš ar būtisku satiksmes intensitāti. Bloķējot to, satiksme tiek būtiski palēnināta un veidojas sastrēgumi, skaidroja LVC un aicināja autovadītājus ievērot Ceļu satiksmes noteikumus būvdarbu zonā uz Rīgas apvedceļa, kā arī citviet, kur notiek ceļu būvdarbi, ievērot ceļazīmes un satiksmes organizācijas shēmas, kā arī nebraukt būvdarbu zonā pie sarkanās luksofora gaismas.

Uz Rīgas apvedceļa (Baltezers–Saulkalne) (A4) posmā no Avotiem līdz ceļa pārvadam pār dzelzceļu pie Daugavpils šosejas notiek segas un tilta pār Mazo Juglu pārbūve. Uz tilta pār Mazo Juglu un pirms krustojuma ar autoceļu Ulbroka-Ogre (P5) satiksme tiek organizēta pa vienu ceļa joslu, sacīja LVC.

Satiksme šajā apvedceļa posmā ir īpaši palēnināta, tāpēc tranzīta transportam un vietējiem iedzīvotājiem LVC iesaka izmantot citus maršrutus. Remontdarbi skar arī apvedceļa A4 krustojumu ar autoceļu Ulbroka-Ogre (P5). Satiksmi būvdarbu zonā regulē pagaidu luksofori, bet nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīti satiksmes regulētāji.

Lai savlaicīgi informētu satiksmes dalībniekus par minētajām satiksmes organizācijas izmaiņām, vairākās vietās ir uzstādītas informatīvās zīmes - Tīnūžos, Salaspilī, Sauriešos, Dreiliņos, Ulbrokā, Līčos, autoceļu A2 un A4 divlīmeņu mezglā, kā arī autoceļu P8 un P80 krustojumā.

Tranzīta transportam ieteikts šo posmu apbraukt virzienā no Rīgas un Tallinas uz Daugavpili, Rēzekni vai Maskavu ieteicams izvēlēties autoceļu A6 Rīga-Daugavpils, virzienā no Bauskas un Viļņas uz Tallinu caur Rīgu, sekojot informatīvām norādēm, virzienā no Daugavpils, Rēzeknes, Maskavas uz Rīgu vai Tallinu - ieteicams izvēlēties ceļu caur Rīgu, virzienā no Rīgas vai Tallinas uz Bausku vai Viļņu - caur Rīgu un pa Daugavpils šoseju (A6).

Vieglajam transportam un vietējiem iedzīvotājiem ieteicamais apbraukšanas maršruts Salaspils un Tallinas virzienā - caur Tīnūžiem vai Ikšķili, izmantojot valsts reģionālos autoceļus Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Rīga-Ērgļi (P4).

Būvdarbi uz Rīgas apvedceļa sākās pērn augustā. Tos veic AS «Ceļu pārvalde», darbu līgumcena ir 6,16 miljoni eiro ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Būvdarbus plānots pabeigt vasaras beigās.

Uz augšu