T, 17.08.2022.

Žurnālisti Kijevā svin sava kolēģa Babčenko «atdzimšanu»

LETA/AFP
Žurnālisti Kijevā svin sava kolēģa Babčenko «atdzimšanu»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Desmitiem žurnālistu trešdienas vakarā sapulcējušies Kijevas centrālajā laukumā, svinot sava kolēģa Arkādija Babčenko «atdzimšanu».

Ukrainas varasiestādes otrdienas vakarā paziņoja par Babčenko «slepkavību» savās mājās Kijevā, izraisot sēru un nosodījuma vilni. Taču trešdien Ukrainas Drošības dienests (UDD) paziņoja, ka tā bijusi specoperācija, lai notvertu cilvēkus, kas stāvējuši aiz reāliem plāniem noslepkavot Babčenko.

Trešdien Kijevā UDD aizturēja Babčenko slepkavības organizatoru, kurš darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā. Viņš līdz ar Babčenko slepkavību plānojis vēl 30 cilvēku nogalināšanu.

Babčenko atklāja, ka UDD operācijai Krievijas rīkotu teroraktu novēršanai piesaistīts pirms mēneša, bet pati operācija gatavota divus mēnešus. Viņš arī pateicās UDD par savas dzīvības izglābšanu.

«Tas ir neticams atdzimšanas stāsts,» jokoja Krievijas laikraksta «Novaja Gazeta» žurnālists Pāvels Kaņigins, kurš tāpat kā daudzi viņa krievu kolēģi bija aizsteigušies uz Kijevu atspoguļot notikumus. «Tas ir brīnums, taču brīnums izrādījās sarīkota drāma.»

«Mēs gatavojāmies bērēm, daudzi no mums pagājušajā naktī negulēja. Mēs nopirkām lidmašīnas biļetes uz pirmo Kijevas reisu,» sacīja Kaņigins.

Viņš atradies telekanāla ATR birojā, kur strādā Babčenko, kad «noslepkavotais» žurnālists negaidīti parādījies televīzijas tiešraidē. «Visi vienkārši pielēca kājās, kliedzot «urā, viņš ir dzīvs», tas bija neticams brīdis,» pastāstīja Kaņigins.

Pats Babčenko tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, kad žurnālisti no starptautiskajiem un vietējiem medijiem Kijevas centrā iedzēra šampanieti un uzņēma pašbildes.

Tomēr vairāki žurnālisti pauda bažas, kāda ietekme šai operācijai būs uz medijiem, it īpaši uz sabiedrības ticību to darbam.

«Mēs 24 stundas raidījām viltus ziņas,» sacīja viens redaktors.

«Acīmredzot daži domā, ka tas kaitēs uzticībai specdienestiem, drošības dienestiem un medijiem,» sacīja Kaņigins. «Mūsu lasītāji un skatītāji, protams, uzdos jautājums, kad mēs celsim viltus trauksmi.»

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu