Pie «Uzvaras pieminekļa» šodien pulcējās vairāki simti cilvēku

Ilustratīvs attēls

FOTO: Paula Čurkste / LETA

Vairāki simti cilvēku otrdienas vakarā Rīgā, pie Uzvaras pieminekļa, pulcējušies biedrības «9.maijs.lv» rīkotajā «Otrā Pasaules kara upuru piemiņas pasākumā», novēroja aģentūra LETA.

Vairums cilvēku sēž uz soliņiem iepretim Uzvaras pieminekļa pakājē izvietotai skatuvei un klausās koncertu, kurā ar dziesmām krievu valodā un svinīgām uzrunām uzstājas dažādi mūziķi. Citi cilvēki koncertu klausās, stāvot kājās.

Skatuves noformējums veidots sarkanās nokrāsās ar baltiem gadskaitļiem 1945 un 2018, kuriem pa vidu izvietota piecstaru zvaigzne, zvaigznes centrā vairākās valodās rakstīts «uzvara».

Apkārt piemineklim un koncerta norises vietai esošajā teritorijā uzslieti kioski, no kuriem tikai daži ir atvērti. Tajos pasākuma apmeklētāji var iegādāties alkoholiskos dzērienus, grauzdiņus, konditorejas izstrādājumus un dažādas citas uzkodas. Šašlika cena ir vidēji 3,5-4 eiro par iesmiņu.

Cilvēki uzvedas mierīgi, vien retais malko uz vietas nopirkto alkoholu. Pasākuma norises teritorija ir iežogota. Pasākumu uzrauga policisti un nolīgti apsardzes darbinieki.

Pieminekļa pakājē izvietoti ziedi, tostarp baltas narcises, sarkanas tulpes, neļķes, gerberas un citi ziedi dažādās krāsās.

Biedrības «9.maijs.lv» pārstāvji pasākuma apmeklētājiem īsi pēc plkst.19.30 izdalīja sarkanus balonus ar uzrakstu «9.maijs.lv».

Tradicionālie pasākumi parkā pie Uzvaras pieminekļa turpināsies arī 9.maijā, kad tie pāraugs krietni līksmākās noskaņās, kad krievu etniskā minoritāte Latvijā atzīmē «73.gadadienu kopš bijušās Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju». Plānots, ka pasākumu apmeklēs vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Uz augšu