Tiesa atstāj spēkā Lietuvas noteikto «RTR Planeta» retranslēšanas aizliegumu

LETA/BNS
Tiesa atstāj spēkā Lietuvas noteikto «RTR Planeta» retranslēšanas aizliegumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Lietuvas galvenā administratīvā tiesa atstājusi spēkā Lietuvas Radio un televīzijas komisijas (LRTK) noteikto aizliegumu retranslētājiem vienu gadu rādīt Krievijas telekanāla «RTR Planeta» pārraides.

Tiesa 3.maijā noraidīja kabeļtelevīzijas operatora «Init» sūdzību par aizliegtās «RTR Planeta» programmas un citu tās versiju translāciju. Šis lēmums ir nepārsūdzams.

Kā ziņots, februāra vidū LRTK uz vienu gadu noteica retranslētājiem aizliegumu rādīt «RTR Planeta» pārraides, norādot, ka pēdējā gada laikā konstatēti trīs gadījumi, kad šā telekanāla raidījumos notikusi kūdīšana uz naidu un karu.

«Init» šo prasību pārsūdzēja, norādot, ka retranslācijas apturēšana neproporcionāli ierobežo kompānijas tiesības nodarboties ar komercdarbību.

Viļņas administratīvā apgabaltiesa atzina mediju uzrauga noteikto aizliegumu par pamatotu, un Lietuvas galvenā administratīvā tiesa atstāja spēkā tās lēmumu.

Aprīļa nogalē Lietuvas Radio un televīzijas komisija arī piesprieda kabeļtelevīzijas operatoram «Init» 150 000 eiro naudassodu, jo tas bija pārkāpis komisijas noteikto aizliegumu. Retranslācijas bija jāaptur līdz 23.februārim, taču konstatēts, ka «Init» šo prasību nebija izpildījis vēl 1.martā, bet translējis citu šīs programmas versiju ar krievu nosaukumu «Rossija RTR».

Zviedrijā reģistrētā kanāla «RTR Planeta» retranslācijas Lietuvā par kara un naida kurināšanu iepriekš bijušas aizliegtas jau divas reizes - 2015. un 2016.gadā. Abas reizes ierobežojumi šim telekanālam noteikti uz trim mēnešiem saistībā ar Krievijas Valsts domes deputāta Vladimira Žirinovska izteikumiem «RTR Planeta» pārraidēs, un abās reizēs pēc šīm sankcijām komisija konstatējusi jaunus pārkāpumus.

2015.gadā Lietuvas retranslētājiem tika noteikts pārcelt «RTR Planeta» uz maksas programmu paketi, taču pēc Eiropas Komisijas norādes, ka tādējādi varētu tikt pārkāptas Eiropas Savienības (ES) tiesību normas, LRTK šo ierobežojumu atcēla.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu