Pk, 12.08.2022.

Policija atbrīvojusi protesta akcijā Maskavā aizturēto Alekseju Navaļniju

TVNET/LETA
Policija atbrīvojusi protesta akcijā Maskavā aizturēto Alekseju Navaļniju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs Foto: Denis Tyrin / TT NYHETSBYRÅN

Krievijas policija svētdien atbrīvojusi dienu iepriekš protesta akcijā Maskavā aizturēto opozīcijas līderi Alekseju Navaļņiju, paziņojusi viņa vadītā Fonda cīņai pret korupciju advokāte Veronika Poļakova.

Viņa sacīja aģentūrai «Interfax», ka Navaļnijam piektden būs jāierodas Maskavas Tveras rajona tiesā, kas izskatīs viņa administratīvo lietu par atkārtotu publiska pasākuma organizācijas kārtības pārkāpumu. Navaļnijis tviterī informējis, ka viņam arī uzrakstīts protokols par nepakļaušanos policijas darbinieku rīkojumiem.

Pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērstās protesta akcijas laikā visā valstī sestdien aizturēti vismaz 1607 cilvēki, ziņo nevalstiskā organizācija «OVD-Info», kas apkopo datus par politiskajām vajāšanām Krievijā.

Kā ziņots, sestdien, divas dienas pirms Putina inaugurācijas ceremonijas, viņam stājoties ceturto reizi Krievijas prezidenta amatā, visā Krievijā notika protesta akcija «Viņš mums nav cars», uz kuru aicinājis opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.

Kopumā protesti tika rīkoti vismaz 90 Krievijas pilsētās, bet protestētāju aizturēšanas notika 23 pilsētās.

Daļā pilsētu akcija bija saskaņota ar varasiestādēm, taču Maskavā un Sanktpēterburgā tā nebija sankcionēta. Tur arī notika visplašākās demonstrantu aizturēšanas.

Maskavā aizturēti 704 cilvēki, arī pats akcijas organizators Navaļnijs, bet Sanktpēterburgā – 229.

Visvairāk aizturēto ārpus Maskavas ir Čeļabinskā, kur policija aizturējusi 164 cilvēkus.

Jakutskā aizturēti 75 protestētāji, Astrahaņā - 69, Toljati - 63, Krasnojarskā - 61, Voroņežā 56, Krasnodarā - 49, Kalugā - 28, Novokuzņeckā - 26.

Par aizturētajiem ziņo arī no Jakaterinburgas, Tomskas, Kemerovas, Penzas, Blagoveščenskas, Barnaulas, Kurganas, Tveras, Voroņežas, Vladimiras, Samaras un citām pilsētām.

Daudzviet jau akcijas priekšvakarā tika aizturēti tās koordinatori un Navaļnija štābu aktīvisti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu