O, 30.05.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skaista dāvana Latvijai - 15. Latvijas Stādu parāde jau šodien

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas stādu audzētāji sarūpējuši skaistāko dāvanu Latvijai, un tā tiks pasniegta Siguldas Svētku laukumā 4. un 5. maijā no plkst. 9:00 līdz 18:00. Stādu parāde ir vienīgais pasākums ar tik plaši pārstāvētu nacionālo stādu audzēšanas nozari. Lepojamies ar Stādu parādes dalībniekiem, ar viņu veikto darbu, ko apmeklētājiem ir iespēja novērtēt jau ilgus gadus.

Aicinām apmeklētājus pievērst uzmanību satiksmes organizācijas izmaiņām un lūdzam ar sapratni uztvert iespējamos sastrēgumus pasākuma laikā. Tāpat lūdzam izmantot «stādu garderobes» priekšrocību, kur novietojot iegādātos stādus, saņemsiet caurlaidi piebraukšanai pie Svētku laukuma, ja automašīna novietota citur Siguldas pilsētā.

Stādu parādē būs pārstāvēti audzētāji no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašāko stādu klāstu – vasaras puķes, augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Līdzās Latvijā audzētiem stādiem apmeklētāji varēs aplūkot un iegādāties gan amatniecības, gan dārza preces un tehniku, kā arī nogaršot Latvijā ražotus gardumus jebkurai gaumei.

Latvijas Stādu parāde ir sasniegusi starptautiska mēroga pasākuma statusu, jo Latvijas stādu audzētāju piedāvātā produkcijas dažādība un kvalitāte aicina ievērojamu skaitu viesu no Skandināvijas valstīm – Somijas un Zviedrijas, kā arī no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas Federācijas. Ne bez lepnuma sakām – tas ir nozares apmeklētākais pasākums, divu dienu laikā pulcējot ap 70 000 cilvēku.

Šogad pasākuma tēma un apmeklētāju iedvesmas avots ir divas jubilejas – piecpadsmitā Stādu parāde un Latvijas simtgade. Tāpēc Stādu parādes noskaņu radīs divas brīnišķīgas izstādes – 100 Latvijas populārākie augi, ietverot visas stādu grupas, un projekts-izstāde «100 dārznieki 100 gados» sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņiem un mācībspēku.

Pasākumā notiks tradicionālā augu izsole, iegūtos līdzekļus veltot labdarībai, tāpat darbosies dažādas meistardarbnīcas un risināsies jauno dārznieku paraugdemonstrējumi, arī apmeklētājiem tiks rīkoti konkursi, kur būs iespēja laimēt vērtīgas un garšīgas balvas.

Apbalvosim un godināsim tos dalībniekus, kuri piedalījušies Latvijas Stādu parādē jau no tās pirmsākumiem.

15. Latvijas Stādu parāde piedāvās:

 • Latvijā audzētus stādus
 • Latvijas Republikas un Latvijas Stādu parādes karogu pacelšanu atklāšanā
 • Stādu izsoli
 • Stādu garderobi
 • Amatnieku un mājražotāju gadatirgu, dārza preces un tehniku
 • Virtuālu karti un dalībnieku meklētāju
 • Stādu audzētāju veidotus ekspozīciju stendus
 • 100 Latvijas populārāko stādu ekspozīciju-izstādi
 • Izstādi «100 Latvijas dārznieki 100 gados» sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu
 • Fotografēšanos jubilejas noformējumā (Kastekust)
 • Latviskas darbnīcas lieliem un maziem
 • Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm
 • Apmeklētājiem Siguldā būs iespēja baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vagoniņu, vizināšanos ar automašīnītēm mazajiem apmeklētājiem, panorāmas ratu (maksas pasākumi)
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu