T, 31.05.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ikgadējie svētki dārzkopjiem «Pavasaris ziedos»

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publici

Liepājā, Rožu laukumā 2018. gada 1. maijā no pl. 9.00 norisināsies jau trīspadsmitie svētki dārzkopjiem «Pavasaris ziedos», kas ir Kurzemē lielākais nozares pasākums. Pavasaris ziedos ierasti pulcēs gan dārzkopības profesionāļus, gan entuziastus no visas Latvijas un kaimiņzemēm.

Svētki dārzkopjiem «Pavasaris ziedos» ir saglabājis un nosargājis savu vietu gan dārzkopības pasākumu starpā, gan arī dārznieku sirdīs. Par to liecina ar katru gadu pieaugošais dalībnieku un apmeklētāju skaits, kas katru gadu ar nepacietību gaida šo stādu tirgu, lai atrastu savus iemīļotākos ziedus, krāšņumaugus un dārza dizaina piederumus.

Šogad daiļdārzu un mazdārziņu cienītājus ar stādiem iepriecinās vairāk kā 40 stādu audzētāji teju no visiem Latvijas reģioniem, piedāvājot plašu stādu klāstu. Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu sortimentu «Pavasaris ziedos» piedāvās gan individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi. Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Latvijas malu malām – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Valmieras, Olaines, Bauskas, Ikšķiles un citiem novadiem, kā arī no Lietuvas.

Foto: Publici

Katru gadu dārznieki pārsteidz ar jaunu, vēl neredzētu augu šķirņu piedāvājumu. Šogad stādu sortimentā būs pieejami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, ceriņu stādi, smiltsērkšķu stādi, dārza mellenes, vīnogu stādi, viengadīgo augu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, īpašus produktus, lai atbrīvotos no sūnām, kā arī dārza inventāru, darba rīkus, aizsardzības līdzekļus un darba apģērbu.

Svētku dārzkopjiem «Pavasaris ziedos» organizatori aicina Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus ļauties īstam pavasara baudījumam un apmeklēt stādu svētkus «Pavasaris ziedos».

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu