Par Kubas prezidentu ievēlēts Migels Diass-Kanels

Kubas jaunievēlētais prezidents Migelu Diass-Kanelus (no kreisās) un iepriekšējais prezidents Rauls Kastro FOTO: HO / www.cubadebate.cu

Kubas parlaments valsts prezidenta amatā ievēlējis līdzšinējā prezidenta Raula Kastro vietnieku Migelu Diasu-Kanelu, ceturtdien paziņojusi Nacionālā Vēlēšanu komisija.

Papildināta visa ziņa

Diass-Kanels bija vienīgais kandidāts uz prezidenta amatu, kurā viņš tika apstiprināts ar 99,83% balsu aizklātā balsojumā trešdien.

57 gadus vecais Diass-Kanels būs Kubas pirmais prezidents pēdējos teju 60 gados, kurš nenāk no Kastro ģimenes un nav cīnījies 1959.gada revolūcijā.

Diass-Kanels, uzrunājot parlamentu, solīja turpināt revolūcijas ceļu, bet vienlaikus īstenot arī ekonomiskās reformas.

«Mandāts, ko tauta devusi šai likumdošanas varai, ir turpināt Kubas revolūciju šajā kritiskajā vēstures mirklī, ko raksturos tas, kas mums jādara, lai īstenotu Kastro ieviesto ekonomisko modeli,» sacīja Diass-Kanels.

«Es esmu šeit, lai strādātu, nevis, lai dotu solījumus,» paziņoja jaunievēlētais prezidents, solot palikt «lojāls komandiera Fidela Kastro mantojumam, bet arī ģenerāļa Raula Kastro piemēram, vērtībām un mācībām».

Fidels Kastro pie varas nāca pēc 1959.gada revolūcijas un varas grožus savās rokās paturēja 49 gadus. Viņš izveidoja vienpartijas diktatūru un kļuva par vienu no pazīstamākajām Aukstā kara figūrām.

Tikai 2006.gadā, jau vairāk nekā desmitgadi pēc Aukstā kara beigām, Fidels Kastro veselības problēmu dēļ atstāja valsts vadītāja amatu, nododot to sava jaunākā brāļa Raula rokās. 86 gadus vecais Rauls Kastro oficiāli kļuva par prezidentu 2008.gadā, pirms tam divus gadus vadot valsti pagaidu prezidenta statusā.

Fidels Kastro nomira 2016.gadā.

Rauls Kastro šogad nolēma nepretendēt uz vēl vienu termiņu prezidenta amatā un akceptēja Diasu-Kanelu kā savu sekotāju.

Diass-Kanels solīja, ka Kuba viņa vadībā paliks olīvzaļa, godinot revolucionāru valkātās uniformas, kas bija olīvzaļā krāsā. Diass-Kanels norādīja, ka Rauls Kastro arī turpmāk būs viņa mentors, tādejādi, iespējams, kliedējot dažu veco revolucionāru bailes, ka viņu sociālistisko mantojumu aizskalos reformu vilnis.

Uz augšu
Back