Pk, 12.08.2022.

Aviobāzei Sīrijā dots raķešu trieciens; Asada režīms un Kremlis vaino Izraēlu

TVNET/LETA/BBC
Aviobāzei Sīrijā dots raķešu trieciens; Asada režīms un Kremlis vaino Izraēlu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Militārajai aviobāzei Sīrijā naktī uz pirmdienu dots raķešu trieciens, vēsta Sīrijas plašsaziņas līdzekļi. Pentagons paziņojis, ka ASV neveic gaisa triecienus Sīrijā. Sīrija un Krievija notikušajā apsūdz Izraēlu.

(Papildināta ziņa.)

Asada režīms un Kremlis uzlidojuma veikšanā apsūdz Izraēlu. «Izraēlas uzbrukums lidostai T-4 tika veikts ar iznīcinātāju F-15, kas izšāva vairākas raķetes no gaisa telpas virs Libānas,» atsaucoties uz militāriem avotiem, vēsta Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA.

Spēcīgas eksplozijas bijušas dzirdamas ap Taifuras aviobāzi Himsas pilsētā. Šai aviobāzei trāpījušas vairākas raķetes, un ir gājuši bojā un ievainoti vairāki cilvēki, ziņo Sīrijas valsts mediji. Tie arī vēsta, ka aviobāzes pretgaisa aizsardzība esot notriekusi astoņas raķetes.

Londonā bāzētā Sīrijas cilvēktiesību aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR) ziņoja, ka naktī uz pirmdienu notikušajā uzlidojumā Sīrijas armijas bāzei gājuši bojā 14 cilvēki, tostarp Irānas militārpersonas.

Kā ziņots, Pentagons noliedz, ka šo raķešu triecienu būtu veikušas ASV.

«Pašlaik [ASV] Aizsardzības ministrija neveic gaisa triecienus Sīrijā,» teikts Pentagona paziņojumā, kas izplatīts svētdienas vakarā (pirmdienas rītā pēc Latvijas laika).

«Tomēr mēs turpinām cieši sekot situācijai un atbalstīt pašlaik notiekošos diplomātiskos pūliņus saukt pie atbildības tos, kas Sīrijā vai citur izmanto ķīmiskos ieročus,» piebilsts paziņojumā.

Iepriekš saistībā ar ziņām par uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijas pilsētā Dumā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Sīrijai par to būs jāsamaksā augsta cena.

Sīrijas opozīcijas aktīvisti un palīdzības organizācijas sestdien ziņoja, ka uzbrukumā Dumā, kas atrodas Austrumgutā, netālu no Damaskas, nogalināti vismaz 40 cilvēki, tostarp daudzi, spriežot pēc izskata, ir nosmakuši. Vairāk nekā 500 cilvēki, lielākoties sievietes un bērni, nogādāti medicīnas centros ar sūdzībām par apgrūtinātu elpošanu un dedzinošu sajūtu acīs.

Uzbrukums, kurā, domājams, izmantotas ķīmiskās vielas, noticis gadu pēc ķīmiskā uzbrukuma Idlibas provinces Hān Šeihūnas pilsētai Sīrijas ziemeļrietumos, kur gāja bojā vairāk nekā 87 cilvēki. Reaģējot uz to, ASV raidīja spārnotās raķetes uz Sīrijas aviobāzi, no kuras, kā uzskata Rietumvalstis, tika veikts šis uzbrukums.

Pēdējos gados uzbrukumus Sīrijas teritorijā veikusi arī Izraēla.

Sīrijas režīms un Krievija noliedz ziņas par ķīmisko uzbrukumu Dumā, kur notikušajam neatkarīgu apstiprinājumu nav iespējams gūt, jo Sīrijas armija ir aplenkusi pilsētu.

Pieņemot Sīrijas režīma piedāvājumu, vairākas stundas pēc uzbrukuma nemiernieku grupējums «Jaish al Islam» («Islāma armija»), kas kontrolēja Dumu, atstāja pilsētu un devās uz opozīcijas kontrolēto Džerābulusu, Sīrijas ziemeļos. Grupējums arī piekrita atbrīvot savus gūstekņus, kas bija viena no galvenajām Sīrijas režīma prasībām.

Valdība no savas puses piekrita pārtraukt uzbrukumus Dumai.

Naktī uz pirmdienu vairāk nekā 100 autobusi iebrauca Dumā, lai transportētu kaujiniekus un viņu ģimenes uz Džerābulusu, ziņoja Sīrijas režīmam lojālais telekanāls «Al Ikhbariya».

Tikmēr ANO pirmdien sasaukta Drošības padomes sēde, kurā tiks apspriesta situācija Sīrijā un ziņas par ķīmisko uzbrukumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu