Rīgas dome plāno Nacionālā teātra ēkas paplašināšanu, pārņemot līdzās esošos tenisa kortus

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien atbalstīja ieceri pārņemt savā īpašumā pie Latvijas Nacionālā teātra esošos tenisa kortus, lai nākotnē varētu īstenot teātra paplašināšanu.

Latvijas Nacionālā teātra ēka ir Rīgas domes īpašums, taču zeme uz kuras izvietoti līdzās esošie tenisa korti pieder «Valsts nekustamajiem īpašumiem» (VNĪ). Kā komitejā norādīja tās priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR), VNĪ esot ar mieru zemi nodot domei.

Teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis sacīja, ka šis zemes gabals «ir vienīgais iespējamais virziens, kurā teātra ēka var attīstīties».

Viņš skaidroja, ka pirms 12 gadiem, kad sācis strādāt teātrī, īpašums Kronvalda bulvārī 2B bija nodots privatizācijai, un teātris ar Kultūras ministriju septiņus gadus tiesājās par tiesībām zemi pārņemt. Viņš zināja teikt, ka tur izvietotie tenisa korti tiek izmantoti neregulāri - trīs vai četras reizes mēnesī pāris mēnešus gadā.

«Uzņēmums, kas ir šo kortu īrnieks, par zemes nomu maksā neadekvāti mazu nomas maksu. Esmu mēģinājis vienoties ar viņiem par nomas līguma pārtraukšanu, kam viņi, protams, nepiekrīt,» sacīja Rubenis.

Rīgas domes Īpašuma departamentam pārņemot zemi savā īpašumā, tiks pārņemts arī šis nomas līgums, kas ir spēkā līdz 2021.gadam.

Kā pauda Burovs, pārņemot līgumu no valsts un to atjaunojot, tiks runāts arī par nomas maksas pacelšanu. «Tai pat laikā līdz 2021.gadam sāksim metu konkursa izsludināšanu un projektēšanu jaunajai teātra piebūvei, lai 2021.gadā, kad būs pabeigta Mežaparka estrāde, teorētiski varētu sākt celtniecību,» sacīja Burovs.

Burovs pauda cerību, ka metu konkurss varētu tikt izsludināts jau šogad, neraugoties uz to, ka zemes pārņemšanas birokrātiskais process parasti ilgst vairākus mēnešus.

Taujāts par teātra paplašināšanos, Rubenis pauda, ka teātrim jau sen nepieciešama pārvietojamā skatuve jeb tā sauktā «melnā kaste», kā arī darbnīcas un noliktavas, kuras esošajā ēkā nav bijušas paredzētas un šobrīd atrodas Buļļos.

Galējais lēmums par nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B pārņemšanu Rīgas domes īpašumā būs jāpieņem Rīgas domei.

Uz augšu