C, 30.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Leģionāru piemiņas gājiens noslēdzies, ir divi aizturētie

TVNET/LETA
Leģionāru piemiņas gājiens noslēdzies, ir divi aizturētie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Aculiecinieka foto

Piektdien Rīgā notika tradicionālie biedrību «Daugavas Vanagi» un «Nacionālo karavīru atbalstam» rīkotie leģionāru piemiņas pasākumi.

Kā ziņots, biedrības «Daugavas vanagi Latvijā» Limbažu nodaļa bija pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Savukārt biedrība «Nacionālo karavīru atbalstam» bija pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz 13.

Rīgas domē pieteikts bija vēl viens, biedrības «Latvijas Antinacistiskā komiteja», plānots pasākums. Taču dome tam piemēroja ierobežojumus, nosakot, ka pasākums nevar norisināties vienlaicīgi un vienā vietā ar abu pārējo biedrību pasākumiem, tādēļ tai tika piedāvāti divi varianti - rīkot pasākumu vienlaicīgi, taču citā vietā, piemēram, Bastejkalnā, vai arī rīkot pasākumu Brīvības pieminekļa pakājē pēc abiem pārējiem pasākumiem.

Biedrību šādi ierobežojumi neapmierināja un tā vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar prasību domes noteiktos ierobežojumus atcelt. Tiesa prasību noraidīja, līdz ar to biedrības pārstāvis Josifs Korens apstiprināja, ka biedrība pasākumu atcels pavisam.

16.marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais