P, 15.08.2022.

Tallinas lidostā ārkārtas nolaišanos veikusi «Smartlynx» lidmašīna

TVNET/LETA
Tallinas lidostā ārkārtas nolaišanos veikusi «Smartlynx» lidmašīna
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"Smartlynx" lidmašīna Tallinas lidostā.
"Smartlynx" lidmašīna Tallinas lidostā. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Tallinas lidostā trešdien treniņlidojuma laikā ārkārtas nolaišanos veikusi lidsabiedrības «Smartlynx» lidmašīna «Airbus A320», cietušo šajā incidentā nav. Ap plkst. 21:45 aviosatiksme uz Tallinas lidostas skrejceļa ir tikusi atjaunota, liecina lidostas publiskotā informācija.

Ārkārtas nolaišanās veikta plkst.17.11. Lidmašīna veica treniņlidojumu, pasažieri tajā neatradās. Uz lidostu nosūtītas neatliekamās palīdzības automašīnas, bet ziņu par cietušajiem šobrīd nav.

Igaunijas mediji ziņo, ka nosēšanās laikā lidmašīnai nolūzusi daļa šasijas.

Lidmašīna stāv sniegā līdzās skrejceļam. Kā pastāstījis Tallinas lidostas operatorkompānijas «Tallinna Lennujaam» uzņēmējdarbības attīstības direktors Prīts Kofs, ar lidmašinu «nekas katastrofāls nav noticis».

Pēc viņa teiktā, lidmašīnas, kam šai laikā bija jānolaižas Tallinā, tiks novirzītas uz Helsinkiem vai Rīgu saskaņā ar katras attiecīgās lidsabiedrības lēmumu.

Latvijas lidsabiedrība «airBaltic» informē, ka skrejceļa slēgšanas dēļ iespējamas izmaiņas «airBaltic» lidojumu sarakstā lidojumiem uz un no Tallinas lidostas. Kā ierakstā «Twitter» norāda «airBaltic», tās klienti tiek lūgti sekot līdzi informācijai Tallinas lidostas mājaslapā.

Atbilstoši informācijai lidostas mājaslapā trešdienas vakarā no Rīgas uz Tallinu un no Tallinas uz Rīgu paredzēts pa vienam reisam.

«Smartlynx» pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka tās lidmašīnai «Airbus A320» nosēšanās laikā radušās tehniskas grūtības.

Uzņēmumā apstiprināja, ka lidmašīnā nav bijuši pasažieri, bet tikai apkalpe - divi piloti, kā arī četri mācekļi un viens inspektors. Visi lidmašīnā esošie cilvēki pēc nosēšanās evakuēti.

«Smartlynx» pārstāvji norāda, ka uzņēmums sadarbojas ar Tallinas lidostu un Igaunijas civilās aviācijas aģentūru.

Kā savukārt liecina Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR rīcībā esošā informācija, reisu Kijeva-Tallina, Viļņa-Tallina un Vīne-Tallina lidmašīnas novirzītas uz Helsinkiem.

Tallinas lidostas terminālī uz izlidošanu gaida simtiem pasažieru. Incidents šobrīd ietekmējis 13 ielidojošos un 14 izlidojošos reisus.

Pēc Kofa teiktā, skrejceļš būs slēgts, iekams lidostā neieradīsies aviācijas drošības eksperti, kas izvērtēs lidmašīnas stāvokli un veiks izmeklēšanu.

Aviokompānija «SmartLynx Airlines» dibināta Latvijā 1992.gadā ar nosaukumu «Latčarter». Kompānijas apmaksātais pamatkapitāls ir viena miljona eiro apmērā. «SmartLynx Airlines» vienīgais īpašnieks kopš 2016.gada jūnija ir SIA «Smart Aviation Holdings», kas savukārt pilnībā pieder «Stichting Tripod Investment Managemen».

Lidsabiedrības flotē ir 14 «Airbus A320» lidmašīnas un divas «Airbus 321» lidmašīnas, kas nodrošina lidojumus Eiropā, Āzijā un Āfrikā, teikts uzņēmuma mājaslapā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu